Rozwój rolnictwa to innowacje. Rozmowa z dr. Grzegorzem Kądzielawskim z Grupy Azoty [WIDEO]

2019-10-08 15:37
Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupa Azoty. Kongres 590 Rzeszów
Autor: Beata Olejarka

Innowacja i rolnictwo to dwa terminy, które już od dłuższego czasu są ze sobą łączone. Nie ma nowoczesnej wsi bez wsparcia nowych technologii i ich rozwoju. Innowacje są również jednym z podstawowych filarów działań i strategii dla Grupy Azoty. O rozwoju i niezbędnych dla niego badaniach opowiedział nam, podczas Kongresu 590 w Rzeszowie, dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty SA.

- Dla strategii Grupy Azoty są jednym z najważniejszych filarów, nie jest to to jedynie pusty zapis, zarówno w naszej codziennej pracy jaki w badaniach przekuwamy te zapisy ze strategii w realne działania. Staramy się je wdrażać i komercjalizować. Warto również wspomnieć o całym systemie rolnictwa precyzyjnego, które dedykujemy naszym klientom. W tym zakresie Grupa Azoty uruchamia badania satelitarne gleby, wspieramy optymalizować wysiewy na polach, a także pomagamy w doborze nawozów. Wszystko to robimy przy wykorzystanie nowoczesnych technologii satelitarnych - powiedział dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grypy Azoty SA.

Zobacz również: Prezes sieci Lewiatan: Chcemy osiągnąć ponad 20 mld obrotów [WIDEO]

KaJa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze