Ryszard Petru

i

Autor: Przemysław Szyszka Ryszard Petru

Ryszard Petru nie pobiera pensji z Sejmu, a ma 2 mln zł na koncie i 3 mieszkania

2017-05-31 16:05

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru należy do grupy najbogatszych posłów w polskim Sejmie. Ekonomista, podobnie jak reszta parlamentarzystów, ujawnił swój majątek za poprzedni rok. Wynika z niego, że polityk formacji opozycyjnej zalicza się do finansowej elity Sejmu.

Oświadczenia majątkowe posłów
45-letni Ryszard Petru nie wszedł w politykę z powodu pieniędzy. Bowiem te już posiada. Z tego powodu lider Nowoczesnej nie pobiera uposażenia poselskiego, które wynosi 9,892 zł brutto miesięcznie - bez diety poselskiej, dodatku za pracę w komisji i na prowadzenie biura poselskiego. Z oświadczenia majątkowego Petru za 2016 r. wynika, że na konto posła wpadło z Sejmu "jedynie" niespełna 30 tys. zł brutto - czyli ok. pięciokrotnie mniej niż przeciętny parlamentarzysta, który otrzymuje pełną pensję.

Skoro polityk nie zarabia w Sejmie tyle, co inni parlamentarzyści, to co jest jego głównym zarobkiem? Petru prowadzi firmę "Ryszard Petru Consulting", która w ubiegłym roku przyniosła mu 106,596,33 zł dochodu. Do tego zasiada we władzach trzech spółek handlowych - Inspiracja 6.0 Sp. z o.o., Vistula S.A. i Euco S.A. Z tej pierwszej nie zarobił ani złotówki, z kolejnej ponad 100 tys. zł, a ostatniej równo 4 tys. zł.

Także nieruchomości lidera Nowoczesnej prezentują się okazale. Polityk wpisał, że ma udział we współwłasności mieszkania 193 m2 o wartości 870 tys. zł. Do tego dochodzą małe mieszkania - jedno na własność, drugie współwłasność. Wartość 240 tys. i 100 tys. zł. Z kolei w garażu Petru znajduje się trzyletnie Volvo XC 60.

Poseł na dwóch kontach bankowych posiada łącznie 969 tys. złotych. Do tego dochodzą dewizy - 141,560 tys. euro, 167,580 dol. i 312 funtów (łącznie w przeliczeniu na złotówki ok. 1,15 mln zł). Ponadto Petru posiada papiery wartościowe na sumę ponad 150 tys. zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze