"Rząd podejmuje kompleksowe działania pomocy przedsiębiorcom". Rozmowa z Marcinem Chludzińskim, prezesem KGHM Polska Miedź S.A.

2020-03-20 9:39
Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź SA
Autor: Materiały Prasowe Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź

Epidemia koronawirusa to nie tylko ogromne wyzwanie dla służb zdrowia i sprawdzian odpowiedzialności społeczeństwa, ale także potężne ryzyko gigantycznego kryzysu ekonomicznego. Rząd przedstawił projekt tak zwanej tarczy antykryzysowej, która ma wspomóc polską gospodarkę w tym trudnym okresie. Prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński opowiedział nam jak ocenia działania polityków i co potrzebne jest polskim przedsiębiorcom.

KGHM Polska Miedź S.A dostępna jest na światowych rynkach, działa między innymi w Ameryce Południowej i Azji, jak przyznaje prezes zarządu Marcin Chludziński patrząc na działania innych państw, polski rząd podjął najbardziej kompleksowe decyzje, które wyprzedzają pewne wydarzenia i dają przysłowiowy oddech tych firmom, które z uwagi na obecną sytuację mogą popaść w problemy finansowe.

Czytaj również: Koronawirus w Polsce. Sprawdź, ile wynagrodzenia stracisz na kryzysie

 - To jest program kompleksowy, docierający do różnych firm, dający przedsiębiorcom możliwość przetrwania i działania w okresie kiedy nastąpi odbicie. Oczywiście, zawsze w takich sytuacjach każdy by chciał otrzymać więcej, ale iluzją jest wiara, że po tym co wydarzyło się w gospodarce światowej rzeczywistość będzie taka sama jak przedtem - powiedział nam prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński

 

Najnowsze