Wiele osób może zastanawiać, dlaczego w Monopoly każdy pionek ma inny kształt. Odpowiedź jest prosta: ponoć, kiedy gra powstawała, sami twórcy używali do rozgrywki niedużych przedmiotów codziennego użytku, a więc pionki nigdy nie były identyczne. Aby podtrzymać tę tradycję, obecnie graczom w standardowej wersji gry służy osiem figurek wyobrażających okręt, cylinder, but, naparstek, automobil, psa, taczkę i kota, który w 2013 r. zastąpił miniaturowe żelazko - wtedy o podmianie także zadecydowali fani gry. Teraz będą oni mieli możliwość wymiany wszystkich ośmiu pionków!
ZOBACZ TEŻ: Historia wielkich marek. Mercedes - auto, przez które ojciec przybrał imię córki
Firma Hasbro, produkująca grę, postanowiła nieco odświeżyć zestaw sprzedażowy. Przygotowała ponad 50 propozycji nowych figurek. Wśród nich, dla tradycjonalistów, są też do wyboru obecnie używane figurki. Jako jedyne w ofercie są srebrne, wszystkie nowe propozycje lśnią złotym blaskiem. Wśród nowych pionków można znaleźć choćby bochenek chleba...
...tyranozaura...
...ognisko czy rybę. Wybrać można również figurki wyobrażające popularne emotikony, takie jak np. uśmiechnięta buźka, buźka płacząca ze śmiechu czy też posyłająca pocałunek!
ZOBACZ TEŻ: Historia wielkich marek. Rolex – zegarki, których nazwę wymyślił… dobry duch!
Głosowanie jest międzynarodowe. Swoje typy można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej, którą znajdziecie tutaj >>> Procedura oddania głosu nie jest skomplikowana. Wybrać można maksymalnie osiem pionków umieszczonych w wirtualnym mieszkaniu, po prostu klikając na nie kursorem. Kiedy chcemy zobaczyć pełną listę wybranych przez nas figurek, wystarczy, że klikniemy w symbol ręki wkładającej do urny kartę do głosowania, który widoczny jest w lewym górnym rogu ekranu. W opcji podglądu otworzy nam się również pole z napisem „oddaj mój głos”, w które należy kliknąć i… to wszystko, nasz wybór został zarejestrowany! Co ważne, głos możemy oddać ponownie, ważne, aby wyrobić się do 31 stycznia, kiedy głosowanie zostanie zakończone.
Źródła: www.cnet.com, votemonopoly.com, npr.org, o2.pl