żółtko jajka

i

Autor: pexels.com

Sanepid ostrzega! Wykryto salmonellę w jajkach z Biedronki

2021-09-09 18:53

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował komunikat o wykryciu pałeczek salmonelli. Produkty "Jaja świeże L Moja Kurka" od Specjalistycznego Gospodarstwa Rolnego Augustyniak Dariusz, można było nabyć w popularnej sieci sklepów Biedronka. Problem dotyczy partii 3PL30211306. Bakterie wykryto na powierzchni skorupek, a także w ich wnętrzu. Jeśli niedawno kupowaliśmy jajka w Biedronce, warto sprawdzić, czy nie należą do wycofanej serii. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich jeść, należy je wyrzucić, lub zwrócić do sklepu.

Jajka z Salmonellą w Biedronce. Pilny komunikat sanepidu

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek, że na skorupkach partii jaj dostępnych w popularnej sieci sklepów wykryto bakterie salmonelli. Chodzi o produkt "Jaja świeże L Moja Kurka”, z terminem spożycia 17.09.2021 i numerze partii 17/09/2021 PSK 98. Kod na skorupkach jaj to 3PL30211306. Producentem jest Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak Dariusz, ul. Wiejska 55, 62-060 Stęszew Będlewo, Zakład Pakowania Jaj Zaparcin PL30215904WE.

ZOBACZ Premier o cenach w Biedronce. Ależ dostał cios! To nokaut

Jajka – zdrowie w skorupce

Jaja wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn. W ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, GIS podał, że stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek oraz w treści jaj, opisanych w ostrzeżeniu.

Jajka z salmonellą są wycofywane z obrotu

GIS przekazał, że Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak Dariusz po otrzymaniu informacji o niezgodności rozpoczęło wycofanie partii kwestionowanych jaj z obrotu oraz poinformowało odbiorców. Zakład w ramach prowadzonej kontroli wewnętrznej dotychczas nie stwierdził niezgodności, zarówno w procedurach higienicznych jak i badaniach laboratoryjnych. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu, nadzorujący producenta kwestionowanych jaj, w ramach postępowania pobrał próbki urzędowe z kurników, z których pochodzą kwestionowane jaja.

Sonda
Sprawdzasz aktualne komunikaty sanepidu?

Sanepid zaleca konsumentom, by nie spożywali partii jaj określonej w ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. GIS przypomina też, że bakterie obecne na skorupkach mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami. (PAP)

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze