Sąsiedzka pomoc od Lidla. Sieć zachęca do działania

2020-04-08 13:58 KaJa
Lidl sklep
Autor: Shutterstock Lidl sklep

W obecnej chwili wzajemna solidarność i pomoc potrzebującym jak ważne jak nigdy wcześniej. Jako społeczeństwo musimy wzajemnie się wspierać. W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się osoby starsze i schorowane, które w dobie epidemii są w grupie wysokiego ryzyka. Lidl przygotował specjalną akcję zachęcającą do pomocy sąsiedzkiej – wystarczy wydrukować, wypełnić i wywiesić plakat w miejscu zamieszkania oraz zostać wolontariuszem w swojej okolicy.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu codziennie w godzinach 10:00 - 12:00 zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 65 roku życia. Wiele sklepów wprowadziło również dodatkowe udogodnienia dla seniorów, takie jak pierwszeństwo przy kasie. W obecnej sytuacji potrzebna jest także wzajemna pomoc. Lidl zachęca do pomocy sąsiedzkiej w najbliższej okolicy. Na tą okazję sieć zaprojektowała specjalny plakat w formacie A4 „Sąsiedzie, potrzebujesz pomocy?”, który można wydrukować na domowej drukarce, uzupełnić i wywiesić w miejscu zamieszkania. W ten sposób osoby potrzebujące wsparcia mogą skontaktować  się z tymi gotowymi do pomocy. 

Czytaj również: ZNOWU oszukują na maseczkach. UWAŻAJ na te sklepy

- Wierzymy, że solidarność sąsiedzka to znana wszystkim od dawna forma pomagania, która szczególnie teraz jest nieoceniona. Jest to prosta i jednocześnie bardzo szczytna idea, która w aktualnej sytuacji może sprawdzić się doskonale. Chcemy zachęcić klientów do pomocy potrzebującym w swoim otoczeniu. Plakat, który opracowaliśmy ma połączyć osoby potrzebujące pomocy, z sąsiadami, którzy mogą im tą pomoc okazać – szczególnie myślimy o młodych, witalnych osobach np. studentach – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

Plakat w dwóch wersjach kolorystycznych, czarno-białej i kolorowej można pobrać ze strony: webcontent.lidl.pl/PL/2020/AKCJE/pomoc-sasiedzka-czarny-bialy.pdf i webcontent.lidl.pl/PL/2020/AKCJE/pomoc-sasiedzka-kolor.pdf

Wielkanoc 2020. Biała kiełbasa z Lidla czy Biedronki? Ceny zaskakują

Najnowsze