Jacek Sasin

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Jacek Sasin

Umowy na gaz

Sasin ostro łaja prezesa Tauronu: Nie ma mojej zgody. Co się stało?

2022-10-18 16:53

W przededniu sezonu grzewczego Tauron zaczął wypowiadać umowę kilkudziesięciu tysiącom klientom z dniem 30 listopada, na co zareagował minister aktywów państwowych. "Oczekuję od prezesa Tauron PE natychmiastowego wycofania się z nieakceptowalnej decyzji dot. wypowiadania umów na gaz. Nie ma mojej zgody na takie działania. Zmiana operatora powinna odbywać się w sposób nieodczuwalny i bezpieczny dla klienta. Nie będzie przerw w dostawie gazu napisał na Twetterze minister aktywów państwowych". Jak się tłumaczy spółka?

Klienci Tauron się skarżą, Sasin reaguje

Jak się okazuje, podczas rozkręcającego się sezonu grzewczego Tauron niespodziewanie wypowiada umowy na dostawy gazu grupie kilkudziesięciu tysięcy klientów z dniem 30 listopada. "Czym mam ogrzać dom na zimę?" - pyta jeden z internautów w wiadomości wysłanej na Kontakt 24. Tauron odpowiada, że klienci są informowani, że powinni podpisać teraz umowę z nowym sprzedawcą. "Zmiana odbywa się bez przerw w dostawie paliwa gazowego" - przekonuje spółka, o czym informuje TVN24.pl

Portal cytuje klientów spółki: "O wypowiedzeniu umowy na gaz dowiedziałem się z listu, który znalazłem w skrzynce. Sama koperta nie sugerowała, że to dość istotna z punktu widzenia klienta wiadomość. (...) W pierwszym momencie pomyślałem, że to fake. List bez potwierdzenia odbioru, bez pieczątki, z którego dowiaduję się, że mam sobie znaleźć nowego dostawcę gazu od 1 grudnia 2022 r." - napisał jeden z internautów. 

Inny pisze: "Budując dom, podpisaliśmy umowę z Tauronem na dostawę gazu i energii elektrycznej. Umowa kilka miesięcy temu przeszła na czas nieokreślony. Nie spodziewaliśmy się, że i my staniemy przed takim problemem, przed jakim stoją użytkownicy węgla: czym ogrzać dom na zimę? Mamy czas do końca listopada, by znaleźć innego dostawcę" - czytamy w innej nadesłanej wiadomości.

Biuro prasowe Tauron informuje, że chodzi o "korespondencję do kilkudziesięciu tysięcy klientów", która wysyłana jest w formie listownej. Komunikacja z klientami dodatkowo zostanie wsparta poprzez maile, smsy przypominające o piśmie i powiadomienia na portalu i w aplikacji Mój Tauron - dodano.

Dwa lata temu spółka informowała, że w zakresie dostaw gazu obsługuje 100 tysięcy gospodarstw domowych, informuje TVN24.pl.

Na tą sytuację zareagował minister Sasin, który napisał, że oczekuje od prezesa spółki natychmiastowego wycofania się z nieakceptowalnej decyzji dot. wypowiadania umów na gaz. Nie ma mojej zgody na takie działania - dodał.

Jak się tłumaczy Tauron?

Spółka tłumaczy się niestabilną sytuacją na rynku. Portal cytuje Daniela Iwana rzecznika prasowego spółki, który wyjaśnia, że  za sprawą rządowej tarczy antyinflacyjnej klienci mają gwarancję urzędowej ceny gazu do końca 2027 roku.

-Oznacza to, że każdy sprzedawca gazu musi zapewnić klientom ofertę taryfową z cenami zatwierdzonymi przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. - Zapewniona klientom ochrona prawna cen gazu pozwoliła spółce na bezpieczne dla klientów wycofanie oferty sprzedaży paliwa gazowego. Informacje o wycofaniu oferty sprzedaży paliwa gazowego przez Tauron Sprzedaż otrzymują wyłącznie klienci indywidualni i podmioty, które są objęte ustawową gwarancją urzędowej ceny gazu do końca 2027 roku - tłumaczy rzecznik.

Sedno Sprawy - Jacek Sasin

Na odpowiedź Tauronu nie trzeba było długo czekać.

Sonda
Czy wstrzymano ci kiedykolwiek dostawę prądu lub gazu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze