Sceny seksu i nagości w PRL

i

Autor: EAST NEWS Sceny seksu i nagości w PRL

Seks w PRL! Pamiętasz jak to było? SPRAWDŹ! [ZDJĘCIA i QUIZ]

2020-11-08 5:32

Seks w PRL? Przecież to TABU! Gdy myślimy o seksie w czasach PRL, na myśl przychodzi nam od razu cenzura. Władze rozmawianie o sprawach damsko-męskich traktowały jako temat, którego nie ma. Nie oznacza to jednak, że w PRL nie było w ogóle gazet o zabarwieniu erotycznym, czy środków antykoncepcyjnych. Sprawdź, czy pamiętasz, jak wyglądały „te” sprawy w PRL.

Polska Rzeczpospolita Ludowa, w skrócie PRL, to oficjalna nazwa państwa polskiego w latach 1952-1989. Choć był to trudny czas dla Polski i Polaków, przez niektórych wprost nazywany rozbiorem naszego kraju, to poprzez całą gamę absurdów, jakie serwowała nam szara rzeczywistość, dziś PRL często wspominamy z przymrużeniem oka. Tak też traktujemy sposób, w jakim władza ludowa podchodziła do spraw… seksu. Rozwiąż nasz quiz i zobacz, czy dobrze pamiętasz, jak wyglądały sprawy damsko-męskie w PRL.

Jeżeli zaś chcesz zobaczyć, na ile w pamięć zapadły ci kwestie z PRL-u, to rozwiąż te quizy: Wypoczynek w PRL oraz Przekąski w PRL.

QUIZ: Seks w PRL. Pamiętasz przedmioty z nim związane?

Pytanie 1 z 8
Pornografia była w PRL prze lata oficjalnie zakazana i trudno dostępna. Potajemnie rozprowadzano gazety o takiej tematyce, przywożąc je zza granicy. W slangu nazywano je tak, jak popularne czasopismo dla dzieci. Były to:
Groby polskich komunistów. Tak pochowani są dygnitarze PRL. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze