Setki osób BEZ PRACY! Jeden z największych banków tnie koszty

Klawiatura laptop
Autor: fancycrave1/Pixabay/cc0 Szkoła Szczepanika w Tarnowie na tydzień wraca do nauki zdalnej

BNP Paribas planuje zwolnić setki pracowników zatrudnionych w centrali i sieci sprzedaży. Grupowe zwolnienia mają zacząć się już w 2021 i trwać do 2023 roku.

“Zwolnienia grupowe w BNP Paribas mają rozpocząć się już z początkiem przyszłego roku. Bank przekazał w komunikacie, że podjął decyzję o dalszej adaptacji modelu operacyjnego, w związku z czym zwolnienia grupowe są kluczowe, by sprostać zmianom sytuacji rynkowej” - poinformował bank w komunikacie.

Czy warto korzystać z pomocy pośredników kredytowych?

Jak podaje portal parkiet.pl, BNP Paribas do końca tego roku ma prowadzić jeszcze zwolnienia ustalone z organizacjami związkowymi pod koniec 2018 r. Podjęcie decyzji o zwolnieniach była efektem przejęcia podstawowej działalności Raiffeisen Banku Polska, w związku z czym bank musiał dostosować zatrudnienie do struktury połączonej organizacji. Zakładano wówczas zwolnienia na poziomie 2200 etatów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: TARCZA 2.0. – kiedy przedsiębiorcy zobaczą pieniądze na swoich kontach?

Według zapowiedzi zarządu, o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia, powiadomione mają zostać organizacje związkowe. Ponadto bank ma zwrócić się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji w sprawie warunków przeprowadzania zwolnień z przyczyn niedotyczących pracowników. Wkrótce ma zostać opublikowany kolejny raport w związku z tą sprawą po tym, gdy zakończą się konsultacje z organizacjami związkowymi.

Najnowsze