Patryk Jaki, Radosław Sikorski, Biedronka

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS, ART SERVICE / SUPER EXPRESS, shutterstock

Inflacja w Polsce

Radosław Sikorski uderza w Jakiego i chwali się, jak oszczędza. Robi zakupy w Biedronce

2023-01-23 9:50

Poseł Solidarnej Polski Patryk Jaki wywołał burzę pisząc: "Pytacie o program PO? To 3x B. Bieda, Biedronka, Bundestag". Spora część internautów nie zrozumiała jego aluzji do "torby z Biedronki" czyli łapówki jaką rzekomo miano wręczyć synowi Donalda Tuska i uznała, że to kpina z klientów popularnej sieciówki. Na jego post odpisał również europoseł Radosław Sikorski i jego małżonka.

Sikorski w Biedronce. Kiedy Pan tam będzie?

Jak widać każdy pretekst do przepychanek słownych dla polityków jest dobry. W odpowiedzi Sikorski odpowiedział, że razem z żoną "często i chętnie robimy zakupy w naszej nakielskiej Biedronce" i dodaje "prosimy aby Dr więziennictwa @PatrykJaki przestał nas z tego powodu stygmatyzować". Z kolei Anne Applebaum - żona byłego ministra spraw zagranicznych, przyznała że to jej ulubiony sklep w Nakle. 

Nie wiadomo na ile wiarygodne są to stwierdzenia małżeństwa, które w związku z obowiązkami zawodowymi dużo czasu spędza za granicą.

Stąd też dobre pytanie Sikorskiemu zadał jeden z internautów. 

"Dobry wieczór, proszę o informację kiedy Pan będzie w tej nakielskiej biedronce. Mam ok 130 km ale chętnie podlecę trochę dalej do sklepu żeby zamienić dwa słowa z Kimś Takim jak Pan. Pozdrawiam serdecznie" - napisał internauta. 

Zapewnienia Sikorskiego nasuwają skojarzenia z prezesem NBP Adamem Glapińskim, który też sam ponoć chodzi na zakupy. Ostatnio szef polskiego banku centralnego mówił podczas konferencji prasowej, że kupił chleb baltonowski po 2,99 zł, choć w okolicy banku, i nie tylko, chleba w tak niskiej cenie nie da się uświadczyć.

Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Sonda
Czy posiadasz Kartę Moja Biedronka?

Inflacja WYSTRZELI jeszcze mocniej?

Posłuchaj złowrogiej prognozy ekonomisty!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze