Skandal! Walczą z koronawirusem, zarabiają GROSZE! Stawki dla pielęgniarek

2020-03-24 14:49 WSB
pielęgniarki szpitale dyżury
Autor: East News

Z koronawirusem mierzą się niemal 24 godziny na dobę. Każdego dnia pielęgniarki w Polsce narażają własne zdrowie i życie by pomóc w zniwelowaniu pandemii COVID-19. Rzecz jasna osoby mierzące się z koronawirusem na pierwszej linii frontu dostają wynagrodzenie. Problem w tym że jest ono nieporównywalnie niskie do ryzyka, a gdy porównamy je z zarobkami koleżanek po fachu to ręce same opadają.

W ubiegłym tygodniu walczące z koronawirusem pielęgniarki wystosowały oficjalne pismo, by ujednolicić standardy postępowania dotyczące postępowania ze szpitalnym personelem medycznym i niemedycznym, który miał kontakt z pacjentami podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CV-2. Nie brakowało też licznych skarg mówiących o brakach w sprzęcie do ochrony indywidualnej czy środków dezynfekcyjnych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Jednak bez 500 plus i 13. emerytur przez koronawirusa?! PODZIELONE opinie Polaków

Co w zamian dostają pielęgniarki stające do walki z koronawirusem? Położne otrzymują wynagrodzenie w wysokości 4 tys. złotych gdy zatrudnione są na etacie. W przypadku kontraktu stawka jest niemal dwukrotnie wyższa. Zarobki pielęgniarek są nieco lepsze – na umowie o pracę otrzymują prawie 4,3 tys. złotych, a na kontrakcie 8,1 tys. złotych. To oczywiście dane przekazane przez jeden ze szpitali „Gazecie Pomorskiej”. Stawki więc mogą się różnić, zwłaszcza że w wielu placówkach pielęgniarka „liczona” jest jako personel medyczny niższy. Wtedy zarobki to… nieco ponad 1,8 tys. złotych „na rękę” za miesiąc pracy na etacie.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd walczy z pożyczkami. Mafia zaciera ręce

Nic dziwnego, że polskie pielęgniarki wolą uciekać poza granice naszego kraju. Jak informuje „Dziennik Zachodni”, w Oslo zarobić można ponad 8 tys. złotych (21 tys. koron), zaś w Niemczech na położne czeka „bagatela” 15 tys. złotych miesięcznie.

Policja u Lewandowskiego podczas programu na żywo!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze