zakupy

i

Autor: Pixaby Dino rejestruje działalność pocztową oraz kurierską. Ominie zakaz handlu?

UWAGA! Sklepy będą zamknięte przez pół tygodnia. Utrudnione zakupy w grudniu

2020-11-15 16:41

Lockdown w Polsce dobija gospodarkę. Póki co sklepy w galeriach handlowych są zamknięte do końca listopada. W tym roku nawet jeśli rząd zniesie lockdown na branżę handlową, to grudzień nie będzie dla handlu taki jak zawsze. W tym roku dodatkowo sytuację pogarsza wyjątkowo mało handlowych niedziel. Przedstawiciele sektora handlowego ostrzegają, że ze względu ograniczenie liczby niedziel handlowych w grudniu nie będziemy mogli zrobić zakupów przez aż pół tygodnia.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Lockdown pełzający, jaki jest w Polsce wprowadzony, niszczy poszczególne branże. Dodatkowo w handel uderza zakaz handlu w niedziele. W tym roku jest on szczególnie mocno odczuwalny. W grudniu zwykle sklepy zarabiały krocie. W galeriach handlowych były tłumy. W tym roku sytuacja jest wyjątkowo trudna i z pewnością przedświąteczne zakupy nie będą takie jak dotychczas. Sytuację mogłoby poprawić zniesienie zakazu handlu w niedziele. Według Polskiej Rady Centrów Handlowych za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę opowiada się 59 proc. Polaków. Wówczas konsumenci mogliby rozłożyć w czasie gwiazdkowe zakupy, a sprzedawcy odpowiednio dużo zarobić. Jednak takich planów póki co nie ma. W 2020 roku jest 7 niedziel handlowych, z czego 2 przypadają właśnie na grudzień: 13 i 20 grudnia.

Branża handlowa kolejny raz apeluje do rządu o zawieszenie zakazu handlu w niedzielę do końca tego roku. Swoje postulaty handlowy motywują dodatkowo faktem, że w grudniu, w okresie świąt, nie będziemy mogli zrobić zakupów przez niemal pół tygodnia, co może poskutkować ograniczeniem dostępu do żywności dla przeciętnego konsumenta.

Jak będą czynne sklepy w grudniu? Niedziele handlowe przypadają na 13 i 20 grudnia. W Wigilię, czwartek 24 grudnia, sklepy otwarte będą maksymalnie do godziny 14, a 25 i 26 (piątek i sobota) - będą nieczynne. A niedziela tuż po świętach Bożego Narodzenia i przed Nowym Rokiem, czyli 27 grudnia, będzie także bez handlu.

Przez seniorów nie mógł kupić batonika
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze