Majątek gwiazdora

Słynny samolot Elvisa Presleya na sprzedaż. Ile kosztuje?

2022-12-20 3:55

W styczniu 2023 roku na sprzedaż trafi luksusowy samolot, którym latał Elvis Presley. Wystawiona na aukcję maszyna jest synonimem luksusu tamtych czasów. Co znajduje się w samolocie, którym latała legenda rock'n'rolla?

Samolot Elvisa Presleya wystawiony na sprzedaż

Aukcja podczas której zlicytowany zostanie słynny samolot Elvisa Presleya rozpocznie się 4 stycznia 2023 roku. Cena wywoławcza nie jest jeszcze znana. 

Elvis Presley kupił  Lockheeda 1329 JetStar w 1976 roku - na rok przed śmiercią. Wówczas zapłacił za niego 840 tys. dolarów - informuje Mecum Auctions zajmujący się procedurami związanymi ze sprzedażą. Samolot został wyprodukowany w 1962 roku - na pokładzie mogło podróżować 9 osób.

Samolot legendy rock'n'rolla. Jak wyglądał?

Wnętrze kabiny jest pomalowane na czerwoni i wykończone srebrnymi akcentami. Obicia foteli oraz fragmenty ścian obite są czerwonym aksamitem ze złotymi akcentami. Podłoga pokryta jest czerwonym dywanem. Pokładowa kuchnia wyposażona jest w kuchenkę mikrofalową. W kabinie znajduje się telewizor kineskopowy z magnetowidem RCA VCR oraz magnetofon na kasety - informuje Business Insider.

Samolot od długiego czasu przebywa  na płycie Roswell International Air Center w stanie Nowy Meksyk. Wymontowano z niego silniki oraz część instrumentów kokpitowych. Firma wystawiająca maszynę na sprzedaż dysponuje certyfikatem autentyczności. Jak przytacza Business Insider samolot, który można będzie kupić wybierali na trasy amerykańscy artyści, celebryci i politycy. 

Popyt na pamiątki po Presleyu

W związku z niedawną premierą filmu "Elvis" w reżyserii Baza Luhrmanna wzrósł popyt na na pamiątki związane z Elvisem Presleyem. W listopadzie 2022, również na aukcji, za 5, 65 mln dolarów sprzedano dom, w którym spędził miesiąc miodowy po ślubie z Lisą Marie.

Sonda
Lubisz muzykę Elvisa Presleya?
Pieniądze to nie wszystko Marcin Wiącek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze