Smacznie i kropka. To  sieć restauracji, która w Rosji zastąpiła McDonald's

i

Autor: Canva.com

Smacznie i kropka? Spleśniałe bułki w restauracji, które w Rosji zastąpiły McDonald's

2022-07-04 19:31

W Moskwie i obwodzie moskiewskim rozpoczęły działalność lokale krajowej sieci fast foodów utworzone na bazie sieci restauracji McDonald's. Sieć nazywa się Wkusno i toczka, czyli Smacznie i kropka. Rosyjska podróbka McDonald's nie tylko karmi klientów resztkami, które zostały po oryginalnej sieci McDonald's, ale też spleśniałymi bułkami!

Wkusno i toczka, czyli Smacznie i kropka to restauracje typu fast food, które zastąpiły w Rosji sieć McDonald's. Amerykański gigant wycofał się z Rosji w związku z agresją tego kraju na Ukrainę. Rosyjski odpowiednik sprzedaje burgery, frytki i napoje gazowane. Jak podaje portal gazeta.pl -na początku w stolicy i na przedmieściach otworzyło się 15 lokali, które przyciągnęły tłumy klientów. Oleg Parojew, dyrektor generalny nowej sieci przekazał, że firma planuje ponownie otworzyć 200 restauracji w Rosji do końca czerwca, a wszystkie 850 do końca lata. W menu są frytki, burgery i napoje gazowane. Serwowane są one w pudełkach przypominających te wykorzystywane przez Amerykanów, ale nie ma na nich charakterystycznego logo słynnej sieci.

Jak podaje gazeta.pl - smacznie jest tylko w teorii. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia bułki, którą miał dostać jeden z klientów restauracji. Widać na niej spory kawałek pleśni. Ponadto serwis ura.news poinformował, że zdjęcia spleśniałych bułek zostały opublikowane też na jednym z kanałów na Telegramie.

Serwis ura.news, na który powołuje się też gazeta.ru, podaje, że komunikat w sprawie spleśniałego jedzenia wydał już zespół prasowy Wkusno i toczka. Przedstawiciele restauracji zapewniają, że są w kontakcie z producentem bułek.

"Jakość i bezpieczeństwo produktów to nasz najwyższy priorytet. Podczas przechowywania i przygotowywania produktów przestrzegane są wszystkie niezbędne procedury. Skontaktowaliśmy się już z producentem w celu dalszych wyjaśnień" - brzmi komunikat firmy.

Tańczące z Promocjami 30.06.22
Sonda
Twój ulubiona restauracja fast food to..
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany