Smacznie i kropka. To  sieć restauracji, która w Rosji zastąpiła McDonald's

i

Autor: Canva.com

Smacznie i kropka? Spleśniałe bułki w restauracji, które w Rosji zastąpiły McDonald's

2022-07-04 19:31

W Moskwie i obwodzie moskiewskim rozpoczęły działalność lokale krajowej sieci fast foodów utworzone na bazie sieci restauracji McDonald's. Sieć nazywa się Wkusno i toczka, czyli Smacznie i kropka. Rosyjska podróbka McDonald's nie tylko karmi klientów resztkami, które zostały po oryginalnej sieci McDonald's, ale też spleśniałymi bułkami!

Wkusno i toczka, czyli Smacznie i kropka to restauracje typu fast food, które zastąpiły w Rosji sieć McDonald's. Amerykański gigant wycofał się z Rosji w związku z agresją tego kraju na Ukrainę. Rosyjski odpowiednik sprzedaje burgery, frytki i napoje gazowane. Jak podaje portal gazeta.pl -na początku w stolicy i na przedmieściach otworzyło się 15 lokali, które przyciągnęły tłumy klientów. Oleg Parojew, dyrektor generalny nowej sieci przekazał, że firma planuje ponownie otworzyć 200 restauracji w Rosji do końca czerwca, a wszystkie 850 do końca lata. W menu są frytki, burgery i napoje gazowane. Serwowane są one w pudełkach przypominających te wykorzystywane przez Amerykanów, ale nie ma na nich charakterystycznego logo słynnej sieci.

Jak podaje gazeta.pl - smacznie jest tylko w teorii. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia bułki, którą miał dostać jeden z klientów restauracji. Widać na niej spory kawałek pleśni. Ponadto serwis ura.news poinformował, że zdjęcia spleśniałych bułek zostały opublikowane też na jednym z kanałów na Telegramie.

Serwis ura.news, na który powołuje się też gazeta.ru, podaje, że komunikat w sprawie spleśniałego jedzenia wydał już zespół prasowy Wkusno i toczka. Przedstawiciele restauracji zapewniają, że są w kontakcie z producentem bułek.

"Jakość i bezpieczeństwo produktów to nasz najwyższy priorytet. Podczas przechowywania i przygotowywania produktów przestrzegane są wszystkie niezbędne procedury. Skontaktowaliśmy się już z producentem w celu dalszych wyjaśnień" - brzmi komunikat firmy.

Tańczące z Promocjami 30.06.22
Sonda
Twój ulubiona restauracja fast food to..
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze