„Solidarność” szykuje się do walki z Amazonem i „dziwnymi agencjami”

2018-09-14 12:21
Piotr Duda Solidarność
Autor: Przemysław Świderski Piotr Duda Solidarność

Należy walczyć z tymi wszystkimi dziwnymi agencjami, które przerzucają do Polski imigrantów i próbują ich zatrudniać w różnych firmach – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda. Jak dodał, związek nastawia się także na ciężką walkę z Amazonem, jeśli ten „będzie chciał jeszcze mocniej przykręcić śrubę pracownikom”.

„Uważamy, że każdy może w naszym kraju pracować, ale pod jednym warunkiem: za tę samą pracę, w tym samym miejscu, za to samo wynagrodzenie co polski pracownik” – podkreślił Szef „Solidarności”. Mocno zaznaczył również, że Polska musi się „bronić przed dumpingiem społecznym”, a „Solidarność” nie pozwoli na „import tanich wynagrodzeń z Filipin czy z innych krajów azjatyckich”.

W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” skrytykował także firmy, takie jak Uber czy Amazon. „Jak działa Uber? Nie ma tam zasad, przepisów, wszystko jest poza kontrolą. (…) Mamy też takie firmy jak Amazon, które będą z tego korzystać, bo oni tak działają, na pograniczu prawa polskiego, czyli kodeksu pracy” – powiedział Piotr Duda.

„Liczyliśmy się z tym, że jeżeli Amazon wejdzie do Polski, to będzie chciał jeszcze mocniej przykręcić śrubę pracownikom, widzimy, co się dzieje chociażby w Niemczech, gdzie są protesty przeciwko tej firmie. Musimy się więc nastawić na ciężką walkę, ale od tego jesteśmy” – dodał.

Źródło: „Nasz Dziennik”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze