SG Terminy wypłat emerytur z ZUS w 2022 roku _01

i

Autor: SE

Uwaga emerycie! Sprawdź czy dostałeś świadczenie! Wypłata 13. emerytury

2022-04-25 7:04

W poniedziałek dodatkowe świadczenie, czyli tzw. trzynasta emerytura, trafi do kolejnych 1,8 mln osób; kwota wypłat to około 2,4 mld zł – przekazała szefowa MRiPS Marlena Maląg. Tym samym od początku kwietnia do emerytów i rencistów trafi już blisko 11,3 mld zł - dodała. Od 1 kwietnia realizowane są wypłaty trzynastych emerytur. Świadczeniobiorcy otrzymują dodatkowe pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą.

Wypłata 13. emerytury 2022

W poniedziałek 25 kwietnia trzynasta emerytura trafi do kolejnych 1,8 mln osób, a kwota wypłat wyniesie około 2,4 mld zł. - Od początku kwietnia do emerytów i rencistów – łącznie z dzisiejszymi wypłatami – trafiło już blisko 11,3 mld zł. Dodatkowe wsparcie otrzymało niemal 8,5 mln osób - wskazała minister rodziny Marlena Maląg. - Wyższa waloryzacja świadczeń, emerytura bez podatku, a także dodatkowe świadczenie dla wszystkich emerytów i rencistów, jakim jest trzynasta emerytura, ułatwiają przede wszystkim osobom starszym mierzenie się ze wzrostem cen. Sprawiają, że nie jest on aż tak drastycznie odczuwalny w portfelach seniorów - podkreśliła szefowa MRiPS.

Przypomniała, że w sumie w tym roku "trzynastkę" otrzymają wszyscy emeryci i renciści bez względu na dochody, a więc ok. 9,7 mln osób. - To ważne wsparcie. A przypomnę, że w drugiej połowie roku do większości emerytów i rencistów trafi także czternasta emerytura - zaznaczyła Maląg. Zgodnie z przepisami trzynastka przysługuje wszystkim, którzy mają na dzień 31 marca przyznane prawo do wypłaty jednego z długoterminowych świadczeń w ZUS. Rozwiązanie to zostało zastosowane m.in. do emerytur i rent w systemie powszechnym, emerytur pomostowych, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, rent socjalnych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rodzicielskich świadczeń uzupełniających oraz rent inwalidów wojennych i wojskowych.

Marek Zuber: Zniesienie PIT-u dla emerytów lepsze niż trzynasta emerytura [Super Raport]
Sonda
Jesteś zadowolony ze swoich zarobków?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze