Paliwo na Orlenie za mniej niz 7 zl

i

Autor: MARIA OLECHA

Ceny paliw

Stało się! Paliwo na Orlenie już za mniej niż 7 zł. Sprawdźcie ceny paliw

2022-08-04 22:08

Czy koszmar kierowców zaczyna się kończyć? Po optymistycznych prognozach, które analitycy przedstawiali od czerwca, kierowcy wreszcie z ulgą zobaczyli na dystrybutorach Orlenów ceny poniżej progru 7 zł. Chociaż ciężko mówić o tanim tankowaniu, to może to być jaskółka zwiastująca powrót normalności.

Paliwo poniżej 7 zł

Chociaż ceny paliw wciąż drenują kieszenie kierowców, to obecnie płacimy za tankowanie wyraźnie mniej niż na koniec czerwca. Od dawna klienci stacji benzynowych wyczekiwali momentu, kiedy liczby na cennikach spadną poniżej zaporowej ceny 7 zł. Niedawno informowaliśmy, że ceny za litr 95 spadły ponizej 7 zł na stacji paliw Amica. Podobny widok zobaczyli także klienci Orlenu.

Jak możemy zobaczyć na powyższym zdjęciu na jednej ze stacji w Zabrzu litr 95 kosztuje 6,93 zł. Taką samą kwotę trzeba zapłacić na konkurencyjnej stacji Circle K, która znajduje się po drugiej stronie ulicy.

Ile kosztują paliwa?

Choć wakacyjne wyjazdy rok temu kosztowały kierowców znacząco mniej niż obecnie, w pierwszych dniach sierpnia mają oni powody do zadowolenia - "paliwa na stacjach są wyraźnie tańsze niż przed tygodniem" - stwierdzili analitycy e-petrol.pl.

Z najnowszego badania detalicznych cen paliw realizowanego przez e-petrol.pl wynika, że o 13 gr na litrze potaniała benzyna 95-oktanowa, której średnia ogólnopolska cena wynosi dziś 7,19 zł/l; rok temu było to 5,74 zł. Podobnej skali obniżka dotyczy też oleju napędowego, którego przeciętna cena w ciągu tygodnia spadła o 12 gr i aktualnie za litr diesla płaci się 7,45 zł(rok temu 5,43 zł/l) - wyliczył e-petrol.pl.

Zaznaczono, że korekta cenowa nie ominęła też LPG, które jest tańsze o 4 gr i kosztuje średnio 3,31 zł/l. Na początku sierpnia 2021 r. kierowcy płacili za nie 2,65 zł/l.

Według danych e-petrol na paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa: świętokrzyskie, pomorskie i podkarpackie, w których wizyty na stacjach paliw należą do najtańszych.

Sonda
Robisz zapas paliwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze