Kaufland

i

Autor: Shutterstock

Program stażowy sieci Kaufland

Stażysta w Kauflandzie zarobi aż 5 tys. zł. Trzeba się spieszyć

2022-08-10 14:15

Kaufland po raz kolejny ogłosił nabór do programu Absolwent. Jest to program stażowy skierowany do studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Na stażystów poza zadaniami czeka wynagrodzenie - wyższe od tego, które otrzymują pracujący w Kauflandzie kasjerzy.

Absolwent - program stażowy sieci Kaufland

Program stażowy Absolwent organizowany przez Kaufland, jest skierowany do studentów ostatnich lat wszystkich kierunków studiów, a także absolwentów uczelni wyższych. Tegoroczna edycja będzie obejmowała pracę w obszarze sprzedaży.

Program Absolwent - charakterystyka kandydata

Priorytetowe przy rekrutacji ma nastawienie kandydata na rozwój oraz realne zainteresowanie branżą handlu detalicznego - podkreśla sieć Kaufland.Poszukują stażystów nastawionych na zdobywanie wiedzy oraz zainteresowanych rozwojem oraz zdobyciem doświadczenia zawodowego w dziale sprzedaży. Od kandydatów nie oczekują doświadczenia zawodowego - czytamy na portalu pulshr.pl.

Stażyści zostają na dłużej

"Praktyki to szansa na rozwój dla studentów, którzy zdobywają w ten sposób nowe kompetencje. Stażyści uczestniczący w naszym programie chwalą sobie zgromadzone w trakcie praktyk doświadczenia i często wracają do nas po ukończeniu studiów, postrzegając naszą firmę jako odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju ich kariery. Procent stażystów, którzy pozostali w firmie na dłużej wynosi 63 %, z czego 56 % osób zostało przyjętych na stanowiska kierownicze, a 14 % na stanowiska specjalistów" – powiedziała Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska.

Wynagrodzenie stażysty programu Absolwent sieci Kaufland wyższe niż pensja pracownika

Kandydaci planujący wziąć udział w rekrutacji mają czas na zgłoszenie swojej kandydatury do 15 sierpnia 2022 roku. Osoby, które zostaną wybrane rozpoczną pracę 1 października 2022 roku. Za udział w programie sieć oferuje wynagrodzenie - 5 000 złotych brutto.

Jest to kwota wyższa niż pensja stałego pracownika zatrudnionego na stanowisku kasjer-sprzedawca. Od 1 marca 2022 roku osoby pracujące na tym stanowisku otrzymają maksymalne wynagrodzenie w wysokości do 4 500 złotych brutto.

Była stażystka o programie Absolwent

Swoimi doświadczeniami z programem postanowiła się podzielić jedna z uczestniczek stażu - Aleksandra Wojtasik. Portal Puls HR przytacza jej wypowiedź:

"Swój staż rozpoczęłam tuż po studiach, aby poszerzyć wiedzę i nabrać nowych umiejętności pomocnych w budowaniu przyszłej kariery zawodowej. Praktyka w dziale sprzedaży nauczyła mnie pracy w dynamicznym środowisku, odpowiedniego podejścia do klienta i pozwoliła mi na rozwinięcie moich naturalnych predyspozycji. Otaczający mnie ambitny, słuchający i pomocny zespół był świetnym miejscem do nauki, a teraz pozostaje jednym z czynników motywacyjnych wpływających na kontynuację tej drogi" – mówi Aleksandra Wojtasik pracująca w Kaufland Polska.

Sonda
Czy uważasz, że staż to wartościowe doświadczenie zawodowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze