Kaufland

i

Autor: Shutterstock

Program stażowy sieci Kaufland

Stażysta w Kauflandzie zarobi aż 5 tys. zł. Trzeba się spieszyć

2022-08-10 14:15

Kaufland po raz kolejny ogłosił nabór do programu Absolwent. Jest to program stażowy skierowany do studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Na stażystów poza zadaniami czeka wynagrodzenie - wyższe od tego, które otrzymują pracujący w Kauflandzie kasjerzy.

Absolwent - program stażowy sieci Kaufland

Program stażowy Absolwent organizowany przez Kaufland, jest skierowany do studentów ostatnich lat wszystkich kierunków studiów, a także absolwentów uczelni wyższych. Tegoroczna edycja będzie obejmowała pracę w obszarze sprzedaży.

Program Absolwent - charakterystyka kandydata

Priorytetowe przy rekrutacji ma nastawienie kandydata na rozwój oraz realne zainteresowanie branżą handlu detalicznego - podkreśla sieć Kaufland.Poszukują stażystów nastawionych na zdobywanie wiedzy oraz zainteresowanych rozwojem oraz zdobyciem doświadczenia zawodowego w dziale sprzedaży. Od kandydatów nie oczekują doświadczenia zawodowego - czytamy na portalu pulshr.pl.

Stażyści zostają na dłużej

"Praktyki to szansa na rozwój dla studentów, którzy zdobywają w ten sposób nowe kompetencje. Stażyści uczestniczący w naszym programie chwalą sobie zgromadzone w trakcie praktyk doświadczenia i często wracają do nas po ukończeniu studiów, postrzegając naszą firmę jako odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju ich kariery. Procent stażystów, którzy pozostali w firmie na dłużej wynosi 63 %, z czego 56 % osób zostało przyjętych na stanowiska kierownicze, a 14 % na stanowiska specjalistów" – powiedziała Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska.

Wynagrodzenie stażysty programu Absolwent sieci Kaufland wyższe niż pensja pracownika

Kandydaci planujący wziąć udział w rekrutacji mają czas na zgłoszenie swojej kandydatury do 15 sierpnia 2022 roku. Osoby, które zostaną wybrane rozpoczną pracę 1 października 2022 roku. Za udział w programie sieć oferuje wynagrodzenie - 5 000 złotych brutto.

Jest to kwota wyższa niż pensja stałego pracownika zatrudnionego na stanowisku kasjer-sprzedawca. Od 1 marca 2022 roku osoby pracujące na tym stanowisku otrzymają maksymalne wynagrodzenie w wysokości do 4 500 złotych brutto.

Była stażystka o programie Absolwent

Swoimi doświadczeniami z programem postanowiła się podzielić jedna z uczestniczek stażu - Aleksandra Wojtasik. Portal Puls HR przytacza jej wypowiedź:

"Swój staż rozpoczęłam tuż po studiach, aby poszerzyć wiedzę i nabrać nowych umiejętności pomocnych w budowaniu przyszłej kariery zawodowej. Praktyka w dziale sprzedaży nauczyła mnie pracy w dynamicznym środowisku, odpowiedniego podejścia do klienta i pozwoliła mi na rozwinięcie moich naturalnych predyspozycji. Otaczający mnie ambitny, słuchający i pomocny zespół był świetnym miejscem do nauki, a teraz pozostaje jednym z czynników motywacyjnych wpływających na kontynuację tej drogi" – mówi Aleksandra Wojtasik pracująca w Kaufland Polska.

Sonda
Czy uważasz, że staż to wartościowe doświadczenie zawodowe?
Najnowsze