Żywe szczepionki - co to jest żywa szczepionka i czy jest bezpieczna dla dziecka?

i

Autor: Getty images Żywe szczepionki - czy są groźne dla dziecka?

Szczepionki na koronawirusa za darmo dla dorosłych. Nie ma szczepionek dla dzieci

2020-12-04 21:43

Szczepionki na koronawirusa są już niemal pewne. Istnieje prawdopodobieństwo, że w Polsce szczepionki na koronawirusa będą dostępne już na początku nadchodzącego roku. Jednak okazuje się, że będą mogli ją otrzymać tylko chętni dorośli. Nie ma szczepionki dla dzieci. - Na tę chwilę nie ma czym zaszczepić dzieci - przyznał minister zdrowia.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Lekiem na całe zło ma być szczepionka. Farmaceutyczni giganci walczą o to, kto stworzy i wprowadzi do obrotu szczepionkę na COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona dostępna w Polsce na początku nadchodzącego roku. W Polsce zgodnie z założeniami, przyjęcie szczepionki ma być dobrowolne. Specyfik może być bezpłatny. Tymczasem okazuje się, że szczepionki nie będą mogły przyjąć dzieci. Minister zdrowia Adam Niedzielski w TVN24 powiedział, że tylko jeden z oferowanych specyfików może być przeznaczony dla dzieci od lat 12. Dla młodszych dzieci specyfiku na razie nie ma. - Generalnie szczepienie to będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - podkreślił Adam Niedzielski. I przyznał, że "na tę chwilę nie ma czym zaszczepić dzieci". Dlaczego tak się dzieje? - Bo żaden z producentów nie prowadził badań na takiej grupie dzieci i absolutnie żadna z nich nie ma w warunkach dopuszczenia nawet sugestii, żeby była stosowana wobec dzieci" - wskazał Niedzielski.

Z pandemią koronawirusa walczymy już 10 miesięcy. Cały czas obowiązuje zasada DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. Cały czas obowiązują w Polsce obostrzenia na zakupach, dzieci uczą się zdalnie i obowiązuje zalecenie premiera do pracy zdalnej.

Ferie zimowe 2021 przesunięte na późniejszy termin? Premier jasno odpowiedział!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze