Szczepionki przeciwko COVID-19 dla pracowników sklepów

2021-03-25 13:23
Kasjer w supermarkecie
Autor: Shutterstock

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zwrócił się z wnioskiem o przychylenie do sugestii przedstawicieli organizacji pracodawców sektora handlu, zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP o szybkie zakwalifikowanie do szczepień pracowników handlu. Zdaniem Adama Abramowicza wzrastająca epidemia grozi zwiększoną absencją wśród pracowników, co może utrudnić właścicielom zapewnienie koniecznej obsady, służącej do obsługi sklepu.

Koronawirus szaleje. Rząd wprowadza nowe obostrzenia w handlu. Jednocześnie trwa promowanie szczepień na COVID-19. Rozpoczęły się one właśnie u kolejnych grup zawodowych. Teraz akcja szczepień trwa w służbach mundurowych. Tymczasem w kolejce tej nie bierze się pod uwagę pracowników handlu (sklepów takich jak m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, ale i sklepów budowlanych, odzieżowych itd.), którzy każdego dnia narażeni są na kontakt z ogromną ilością ludzi. Do sprawy wkracza Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. W piśmie do ministra zdrowia Adam Abramowicz podkreślił, że pracownicy sektora handlu ze względu na specyfikę pracy mają codziennie kontakt z setkami klientów, przez co są bardziej narażeni na zakażenie wirusem COVID- 1 9. - Zaszczepienie pracowników sektora handlu jest niezmiernie ważne, aby umożliwić ciągłość funkcjonowania obiektów handlowych. Szybsze uwzględnienie tej grupy w Narodowym Programie Szczepień zwiększy poczucie bezpieczeństwa wśród pracowników handlu i klientów, robiących zakupy w obiektach handlowych – pisze w liście Adam Abramowicz. Niestety, na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, nie pozostawił złudzeń, co do tego, że na razie pracownicy handlu nie będę podlegali szczepieniom jako grupa zawodowa.

E-polska: wpływ pandemii na cyfryzację
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze