Amazon

i

Autor: Shutterstock Amazon

Praca w Amazon

Szokujące zwolnienie w Amazonie w Polsce! Kobieta musiała rozbierać się w obecności mężczyzn

2023-03-21 14:10

"Została oskarżona o kradzież i z dnia na dzień wyrzucona z pracy w Amazonie, choć do dziś nie wie, co i kiedy miałaby ukraść" - podaje Onet.pl powołując się na historię kobiety, która pracowała w magazynie Amazona w Polsce. Według jej relacji miała być przymuszana do podpisania dokumentów. - Zostałam fałszywie oskarżona. Czuję się z tym okropnie. Nie mogę spać, jestem na lekach uspokajających - mówi w rozmowie z portalem.

Kobieta pracowała w magazynie w podpoznańskich Sadach. Pewnego dnia została wezwana do biura działu HR, gdzie miała się dowiedzieć, że okradała magazyn. - Nie chcieli mi powiedzieć, co to za produkt ani kiedy miał zaginąć - tłumaczy w rozmowie z Onetem. - Kiedy o to pytałam, powiedzieli, że ja już dobrze wiem, co to było i nie muszą mi się tłumaczyć. Z nerwów się poryczałam. Nie miałam pojęcia, o co chodzi - wspomina i dodaje, że dostała wybór - albo podpisze porozumienie stron, rozwiązujące umowę ze skutkiem natychmiastowym, albo otrzyma dyscyplinarne wypowiedzenie. Kobieta podpisała porozumienie.

Jak twierdzi w rozmowie z Onetem miała zostać zaprowadzona do szatni, gdzie w obecności pięciu mężczyzn została przeszukana. - Sprawdzili wszystko, co miałam w plecaku, wszystkie kieszenie w kurtce, czapkę. Kazali mi nawet zdjąć buty i skarpetki. Oczywiście nic nie znaleźli. Dopiero wtedy mnie puścili - mówi kobieta i dodaje "Zostałam fałszywie oskarżona". - Czuję się z tym okropnie. Nie mogę spać. Byłam u lekarza, jestem na lekach uspokajających. Cały czas myślę, co to w ogóle mogło być - mówi.

Onet próbował uzyskać informację od Amazona. "Pragniemy podkreślić, że musimy podejmować odpowiednie kroki, gdy dostrzegamy dowody niewłaściwego postępowania" - odpisało portalowi biuro prasowe Amazona. Kobieta, która opisała swoją historię portalowi Onet mówi, że słyszy od znajomych, że popełniła błąd podpisując porozumienie, ale jednocześnie zaznacza, że to było "zastraszanie pracownika".

Sonda
Czy korzystasz z usług Amazon?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze