Jak budować markę - jako programista?

i

Autor: Materiały prasowe

Gdzie szukać pracy?

Ta branża zatrudnia pomimo kryzysu! Specjaliści są w cenie. Ile można zarobić?

2023-02-20 11:24

Kryzys gospodarczy sprawia, że wiele firm zaczyna zwalniać pracowników. Redukcje personelu obserwujemy w światowych największych spółkach technologicznych i internetowych, zwanych z angielska Big Tech, ale w Polsce branża IT nadal zatrudnia nowych pracowników - pisze "Rzeczpospolita".

Branża IT szuka pracowników

W Polsce sektor technologii informacyjnych, czyli w skrócie IT, w ostatnich latach ma się dobrze. Jak pisze „Rzeczpospolita” - "nagłaśniana w mediach fala zwolnień w globalnych spółkach technologicznych nie oznacza, że branża ICT stacza się w kryzys". "Ani na Zachodzie, ani tym bardziej w Polsce" – twierdzi cytowany przez gazetę Andrzej Dulka, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Jak wskazuje "Rzeczpospolita", nie tylko on uważa, że mamy do czynienia z normalizacją po okresie szybkiego wzrostu zatrudnienia, który doprowadził do przegrzania rynku. "Nie dotyczy to jednak Polski, która – biorąc pod uwagę relację kosztów do wartości – nadal jest atrakcyjna cenowo w usługach IT. Jak ocenia Paweł Pustelnik, wiceprezes Organizacji Pracodawców Usług IT SoDA, globalny trend do ograniczania kosztów sprzyja polskim firmom IT, które są konkurencyjne pod względem ceny i jakości, a bezkonkurencyjne pod względem kultury i etyki pracy" - pisze dziennik.

Sonda
Czy obawiasz się masowych zwolnień w pracy?
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Najnowsze