Senior

i

Autor: www.pixabay.com

System emerytalny w Polsce

Ta grupa seniorów dostanie 13. emeryturę jeszcze w marcu! Kto skorzysta z szybszych pieniędzy?

2023-03-31 5:03

Emeryci już wkrótce otrzymają "trzynaste emerytury". Zgodnie z zasadami, świadczenia te są wypłacane razem z świadczeniem emerytalnym lub rentowym. Tegoroczna "trzynastka" - tak jak w ubiegłych latach - powinna trafić na konta seniorów w kwietniu - będą jednak wyjątki od tej reguły.

13. emerytura. Do kogo pieniądze trafią wcześniej?

ZUS i KRUS wypłacają świadczenia w konkretne dni miesiąca -  1., 5., 6,. 10., 15., 20. i 25. W tym roku 1 kwietnia wypada w sobotę - w związku z tym świadczenia zostaną wypłacone już w czwartek/piątek  czyli 30-31 marca 2023.

W tygodniu przed świętami "trzynastki" trafią na konta seniorów, którzy otrzymują swoje świadczenia 5., 6. i 10. dnia miesiąca. Po świętach wielkanocnych dodatkowe pieniądze zasilą konta emerytów, którzy otrzymują emerytury i renty 15., 20., 25. dnia miesiąca (15 kwietnia również wypada w sobotę).

Dodatkowe świadczenie emerytalne. Kto będzie musiał poczekać dłużej na trzynastkę?

"Osoby pobierające rentę lub emeryturę z Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA powinni otrzymać trzynastkę wraz ze świadczeniem 5 kwietnia, z kolei emeryci i renciści mający wojskowe świadczenia otrzymują wypłaty 10 kwietnia, co oznacza, że i oni dostaną emerytury powiększone o trzynastki jeszcze przed świętami" - wyjaśnia dziennik "Fakt".

Najdłużej na dodatkowe świadczenie emerytalne poczekają osoby mające prawo do świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego - otrzymają one pieniądze w maju.

Sonda
Trzynastka powinna być opodatkowana?
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze