rzeczkowska

i

Autor: Filip Naumienko/Reporter & Shutterstock rzeczkowska

Minister finansów

Tajemnica męża minister Rzeczkowskiej. Historia stanowiska, którego miało nie być

2023-09-22 20:01

„Dziwna kariera męża minister Magdaleny Rzeczkowskiej”. „Jego stanowisko… nie istnieje” – grzmiały media pisząc o Sebastianie Rzeczkowskim, mężu minister finansów i powołując się na informacje z Agencji Rozwoju Przemysłu, w którym Rzeczkowski jest zatrudniony. A jaka jest prawda? Daleka od sensacyjnych nagłówków, żeby nie powiedzieć - banalna.

7 lipca 2022 roku, zgodnie z prawem, Magdalena Rzeczkowska zgłosiła w rejestrze korzyści fakt zatrudnienia swego męża w Agencji Rozwoju Przemysłu. Jedna z gazet, chcąc ustalić zakres jego obowiązków oraz wysokość wynagrodzenia wysłała zapytania do ARP. „W strukturze Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. nie istnieje stanowisko "Specjalisty ds. administracji i zakupów" – odpisała ARP. Dziennikarze uznali, że to może oznaczać, że Rzeczkowski w ARP w ogóle nie jest zatrudniony albo jego zatrudnienie jest fikcyjne. A to byłaby poważna sprawa. Postanowiliśmy więc ją dogłębnie wyjaśnić.

Redakcja "Super Biznesu" zwróciła się do rzecznika Ministerstwa Finansów w celu wyjaśnienia sytuacji. Odpowiedź ministerstwa nie pozostawia wątpliwości, że stanowisko Sebastiana Rzeczkowskiego jako "specjalisty w biurze administracji i zakupów" jest realne i zawiera zadania związane z administracją i zakupami w organizacji. „Mój mąż zajmuje w ARP stanowisko specjalisty w biurze administracji i zakupów. Obszar jego zadań obejmuje zagadnienia z zakresu administracji i zakupów. Wpis w rejestrze korzyści jest więc poprawny wskazując nie tylko na stanowisko ale również obszar zadań realizowanych w organizacji” – czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji Super Biznesu. Niby niewielka różnica między „specjalistą ds. administracji i zakupów” a „specjalistą w biurze administracji i zakupów”, ale jak widać szczegóły mają olbrzymie znacznie.

Magdalena Rzeczkowska kieruje Ministerstwem Finansów od ubiegłego roku. Wcześniej była wiceszefową resortu, kierowała też Krajową Administracją Skarbową.

QUIZ PRL. Nauczyciele w PRL

Pytanie 1 z 10
1. Panie od pierwszaków faworyzowały kilka osób (głównie dziewczynek), ponieważ:
Quiz: Nauczyciele w PRL
Pieniądze to nie wszystko Michał Szczerb
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze