Kiedy wakacje 2021?

i

Autor: Pixabay.com

Tak będą wyglądały wakacje 2021. Urlop w czasie koronawirusa

2021-03-24 16:22

Jeżeli z wytęsknieniem wypatrujecie lata i macie nadzieję, że tegoroczne wakacje okażą się upragnionym powrotem do normalności, to mamy bardzo złą wiadomość. NIC Z TEGO! Branża turystyczna już przygotowuje się na najbliższy sezon. Ten upłynie pod znakiem testów na koronawirusa, kwarantanny oraz frustracji.

Do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz można przebierać w ofertach urlopowych w najpopularniejszy letnich kierunkach, takich jak Turcja, Grecja czy Tunezja. W tym roku można zauważyć, że pandemia koronawirusa przełożyła się na wyraźnie niższe ceny wycieczek. Jak ustalił portal Bankier.pl, branża turystyczna zdaje sobie sprawę z sytuacji i wprowadza znaczne zmiany, które mają ułatwić korzystanie z usług w nowej rzeczywistości.

Twardy lockdown a sanatoria: NFZ wysyła seniorów na turnusy w szczycie pandemii

Najważniejsza zmiana, to niespotykana wcześniej elastyczność. Biura podróży umożliwiają zmianę rezerwacji nawet na dzień przed wylotem. Wszystko ze względu na prawdopodobieństwo, że klient może trafić na kwarantanne lub do izolacji. Wśród ofert można zauważyć także umożliwienie zmiany kierunku wycieczki, tydzień przed jej terminem. W końcu nie raz zdarzało się, ze bezpieczny jednego dnia kierunek, następnego okazywał się ogniskiem choroby.

Pojawiają się także ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, jeśli do tej doszło z powodu nagłego anulowania wyjazdu, w efekcie klient może nie odzyskać pieniędzy standardową drogą.

Kolejna nowość, która nie powinna nikogo zdziwić to testy na Covid-19 w cenie wycieczki lub po okazyjnej cenie. Testy coraz częściej pojawiają się także w hotelach. - Jak wygląda procedura przed wylotem? Klient otrzymuje specjalny kod, z którym udaje się do wybranego laboratorium. Wyniki gotowe są szybko – przeważnie tego samego dnia lub maksymalnie do 24 godzin, odebrać można je online za pomocą indywidualnego loginu i hasła do systemu diagnostycznego - tłumaczy Bankier.pl

Najnowsze