castorama

i

Autor: Michiel1972

Te sklepy są już otwarte w każdą niedzielę. Kolejna sieć omija zakaz handlu!

2021-10-24 17:07

Zakaz handlu w niedzielę powoli staje się fikcją. Zakupy możemy robić w Biedronce Lidlu czy Kauflandzie, które rejestrują działalność pocztową. Kolejną siecią, otwartą w każdą niedzielę będzie Castorama. Markety budowlane już od 24.10 stały się placówkami pocztowymi.

Castorama to kolejna sieć, która zdecydowała się ominąć zakaz handlu w niedzielę. Już od dziś 24.10. większość marketów jest czynnych we wszystkie niedziele - zarówno handlowe, jak i niehandlowe. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl w wybranych sklepach sieci pojawiła się możliwość nadawania i odbioru przesyłek pocztowych. Castorama tym samym dołącza do coraz większej liczby sieci handlowych, które mogą legalnie otwierać sklepy w oparciu o zapisany w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele wyjątek przewidziany dla placówek pocztowych.

Przed świętami nie zrobisz zakupów w Biedronce! Sklep wydał ważny komunikat

Informacje, które sklepy Castorama są otwarte we wszystkie niedziele znajdziemy na stronie internetowej sieci.W niedzielę 24 października otwarte będą 73 sklepy, zamkniętych pozostanie 17 placówek.

Tańczące z promocjami 22.10.2021

Castorama nie jest pierwszą siecią budowlaną, która zdecydowała się na otwarcie sklepów w niedziele. Od lipca 2021 r., co najmniej pół setki marketów Bricomarche korzysta ze statusu placówek pocztowych i obsługuje klientów we wszystkie dni tygodnia. Sieci handlowe mogą działać jako placówki handlowe do 1 lutego 2022. Tego dnia wejdzie w życie znowelizowana ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, która praktycznie zlikwiduję możliwość korzystania ze statusu palcówek pocztowych przez sieci handlowe.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze