Nowe terminy wypłaty trzynastek dla emerytów. Zobacz, kiedy dostaniesz emeryturę plus 2020

2020-01-13 17:54 WSB
Emerytury 2020
Autor: Shutterstock

Trzynastki dla emerytów i rencistów w 2020 roku zostały przyjęte przez Sejm. Oznacza to, że program Emerytura plus w tym roku czeka już tylko na decyzję Senatu i podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2020 roku emeryci i renciści otrzymają swoje dodatkowe świadczenie podobnie jak w poprzednim roku. Zobacz, kiedy ZUS wypłaci pieniądze z programu Emerytura plus w 2020 roku.

Emerytura plus, zwyczajowo nazywana trzynastkami dla emerytów i rencistów, to dodatkowej, jednorazowe świadczenie w wysokości minimalnej krajowej emerytury. Wprowadzone zostało ono w 2019 roku przez rząd PiS i, zgodnie z obietnicami, ma być kontynuowane także w tym roku i następnych latach. Ustawa o trzynastkach w 2020 roku została przyjęta przez Sejm i czeka na decyzję Senatu, a następnie podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dorabiasz na emeryturze? Sprawdź, czy nie stracisz świadczenia

W 2020 roku świadczenie z programu Emerytura plus ma wynieść 1200 złotych brutto i otrzymać ma je każdy kto na dzień 31 marca 2020 roku będzie posiadał prawo do emerytury lub renty.

ZOBACZ TAKŻE: Rekompensaty za prąd. Zobacz, czy dostaniesz zwrot pieniędzy za podwyżki

ZUS pieniądze wypłacać będzie od kwietnia bieżącego roku. Trzynastki trafią na konta emerytów i rencistów w 6 transzach. Dodatkowe środki z programu Emerytura plus wypłacane będą 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia miesiąca. Właśnie wtedy na swoich kontach emeryci i renciści zobaczą więcej środków niż wynikałoby to z pobieranego przez nich świadczenia.

Ile kosztuje sanatorium, które uzdrowisko w Polsce wybrać? Poradnik kuracjusza

Zasady dziedziczenia majątku! Sprawdź>>>

Najnowsze