Elon Musk

i

Autor: AP Elon Musk

Tesla sprzedaje Bitcoiny

Tesla Elona Muska sprzedała większość Bitcoinów! Kurs kryptowaluty spada

2022-07-21 14:53

Elon Musk w ostatnim czasie zalicza serię porażek i nie do końca udanych inwestycji. W kwietniu 2022 r. Tesla zapewniała o tym, że wierzy w potencjał kryptowalut. Jednak sytuacja II kwartale br firma wymieniła 75 proc. posiadanych bitcoinów na normalną walutę.

Tesla sprzedaje bitcoiny

W styczniu 2021 r firma Elona Muska zainwestowała 1,5 mld dol w zakup bitcoinów. Wierzyła wtedy w jej potencjał długofalowy. Nawet w momencie gdy dwa miesiące później, w maju zawiesiła możliwość przyjmowania płatności za samochody w bitcoinach, Elon Musk stanowczo mówił, że Tesla nie sprzeda żadnych BTC, wręcz przeciwnie, zamierza dalej w nie inwestować. W kwietniu 2022 r. spółka ostrzegła, że w przypadku gdy wartość aktywów cyfrowych spadnie w stosunku do cen zakupu, zaszkodzi to finansom Tesli.

Express Biedrzyckiej: Krzysztof Śmiszek nie gryzł się w język: Rząd sprzedaje ściemę

Kolejna nieudana inwestycja Elona Muska? Spada kurs bitcoinów

Spółka oświadczyła, że sprzedała 75 proc. BTC, a samą firmę wspomogła finansowo kwotą w wysokości 936 mln dol. W raporcie za II kwartał nie podała jednak, ile sprzedała kryptowaluty i za jaką cenę.

Całą sprawę skomentował Elon Musk. Stwierdził on, że firma zdecydowała się na sprzedaż bitcoinów z powodu chęci zmaksymalizowania pozycji gotówkowej w obliczu niepewności dot. lockdownów w Chinach.

Sonda
Warto interesować się kryptowalutami?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze