Testy w aldi i rossmannie

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Testy w aldi i rossmannie

Testy na koronawirusa w Rossmannie i Aldi! 5 sztuk za ok. 100 złotych

2021-03-05 9:15

Od soboty w dyskontach Aldi w Niemczech znajdą się w sprzedaży szybkie testy na obecność koronawirusa, możliwe do samodzielnego przeprowadzenia. Od przyszłego tygodnia będzie je można kupić także w drogeriach Rossmann. Początkowo jeden klient będzie mógł kupić tylko jedno opakowanie.

Test na koronawirusa w dyskoncie

Testowanie to teraz główna obok szczepień strategia rządu federalnego w walce z pandemią koronawirusa i sposób na wyjście z lockdownu. Na razie szybkie testy, które każdy może sam przeprowadzić są dostępne tylko w aptekach, ale od najbliższego weekendu to się zmieni. Dyskonty Aldi Nord i Aldi Sued ogłosiły, że od soboty w ich ofercie znajdą się szybkie testy - informuje w czwartek dziennik "Bild". Początkowo sprzedaż będzie ograniczona do jednego opakowania na klienta. Pakiet kosztuje około 25 euro. Zawiera pięć testów, których wyniki powinny być dostępne w 15 minut po wymazie.

Biedronka rozdaje piwo za darmo! Zobacz, jak je dostać

Sonda
Czy kupiłbyś/a test na koronawirusa w sklepie?

W sieci drogerii Rossmann testy do samodzielnej aplikacji będzie można kupić od przyszłego tygodnia, jednak nie ma jeszcze szczegółów dotyczących ceny. W zeszłym tygodniu Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM) wydał specjalne zezwolenia na trzy produkty do użytku domowego. Próbki pobiera się przez wymaz z nosa.

"Podobno wskaźnik wykrywalności wynosi w przypadku testów 96 procent. Jest to jednak kontrowersyjne. Badania pokazują, że infekcje nie są wykazywane w około 40 procentach przypadków" - pisze "Bild". 

Czarnek o szczepieniach nauczycieli. Padły ważne słowa

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze