Biedronka zmienia godziny otwarcia sklepów przez żółtą strefę

i

Autor: Materiały prasowe Biedronka zmienia godziny otwarcia sklepów przez żółtą strefę

Testy na przeciwciała w Biedronce sprzedały się na pniu!

2021-03-15 15:54

Od poniedziałku w sieci sklepów Biedronka dostępne są testy na obecność przeciwciał koronawirusa. Włączenie ich do swojej oferty zapowiedział także Lidl. Test Primacovid, który można już kupić na polskim rynku, wykrywa przeciwciała SARS-CoV-2. Każdy klient może kupić maksymalnie trzy sztuki. Jeden kosztuje 49,99 zł. Nie wszędzie można było dziś testy zdobyć.

Test dostępny od 15 marca w Biedronce to certyfikowany produkt szwajcarskiego laboratorium PRIMA Lab. Test Primacovid przeznaczony jest do użytku domowego, a jego skuteczność – zgodnie z informacją producenta – szacuje się na 98 proc.  Jest to tak zwany test serologiczny – oznacza to, że pozwala wykryć, czy dana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM.

Czy hotele na Podhalu zostaną wyprzedane przez pandemię koronawirusa?

Biedronka sprzedała testy na koronawirus na pniu. Wielu Polaków chce przetestować się na obecność przeciwciał. Jak dowiedział się Super Biznes testy w Warszawie sprzedały się już z samego rana. "Na Ursynowie testy sprzedały się o 6 rano" - powiedziała nam kasjerka w jednym ze sklepów. Jak podaje serwis, w warszawskim Wilanowie wszystkie testy zostały wyprzedane już po godzinie 8:00. "Po godzinie 9:00 rano pracownik sklepu przy ulicy Sarmackiej w Warszawie poinformował nas, że dostępnych było tylko 50 sztuk testów. Każdy z klientów mógł jednorazowo kupić tylko trzy sztuki. Ostatnie zniknęły po godzinie 8:00" - napisały Wiadomoscihandlowe.pl.

300 zł od Lidla. Kto dostanie pieniądze na Wielkanoc?

Wykonanie testu trwa kilka minut. W tym celu należy pobrać próbkę krwi z palca i umieścić ją na płytce testu. Po 10 minutach test pokaże wynik: dwie kreski w okienku sygnalizują obecność przeciwciał IgG lub IgM we krwi, przy czym druga kreska może mieć różne odcienie.

Najnowsze