kościół krzyż

i

Autor: pixabay.com

To będzie osiedle tylko dla KATOLIKÓW! Domy pod Warszawą z kaplicą, świętym patronem i medalikiem

2020-11-19 11:56

Módl się i zamieszkaj! W podwarszawskich Łomiankach powstaje nietypowe osiedle domków. Z kapliczką, świętymi patronami domów czy oratorium. To osiedle "Przystań" przeznaczone dla katolickich rodzin. Czy przyciągnie zmęczonych mieszkańców metropolii? Zobacz, czym jeszcze wyróżnia się osiedla dla wiernych.

Dobra wiadomość dla wierzących, którzy marzą o sąsiadach, z którymi będzie ich łączyła wiara w Boga i regularna praktyka wyznania. Osiedle, które powstaje w Łomiankach pod Warszawą, ma stać się oazą spokoju dla zmęczonych "nowoczesnymi" sąsiadami Polaków. Pierwsze 32 rodziny zamieszkają tam w 2022 r.

"Projekt budowy Osiedla Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga" - czytamy na oficjalnej stronie osiedla dla katolików. Zobacz, jakie atrakcje czekają na przyszłych mieszkańców.

ZOBACZ TEŻ: 3000 PLUS miesięcznie dla pracowników tej branży! Jak dostać pieniądze? Kiedy? ZASADY PROGRAMU

Majątek Rydzyka: Zbiory muzealne za 90 milionów, auta za 6 milionów

Osiedle dla katolików

Osiedle powstaje w Łomiankach między ul. Brzegową i Wiślaną 4 km od granic stolicy, w otoczeniu nadwiślańskiej przyrody i Kampinosu. Nowe osiedle kusi bliskością do Warszawy - tylko 15 minut do stacji metra Młociny. Deweloper poinformował, że obecnie powstaje 16 domów w ramach pierwszego etapu inwestycji. Dostępne są dwa metraże: 105 i 147 mkw. Co ciekawe, każdy dom będzie pod wezwaniem innego świętego patrona. Wśród opiekunów domostw są m.in. św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, św. Stanisław Papczyński, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Józef, św. Rita, św. Maksymilian Kolbe czy bł. Piotr Jerzy Frassati. 

Inne, wyróżniające osiedle szczegóły to"cudowne medaliki" z podobizną świętego patrona ulicy, które zostaną zamurowane w każdy domu. Na terenie "Przystani" nie może oczywiście zabraknąć kapliczki, przy której mieszkańcy będą mogli gromadzić się np. na nabożeństwie majowym. W planach budowy na katolickim osiedlu są także: klubik dziecięcy, punkt przedszkolny, plac zabaw, teren rekreacji, przestrzeń do spotkań osiedlowych, co-working oraz miejsce wyciszenia i modlitwy, czyli Oratorium.

Deweloper zapowiada również, że ceny domów są umiarkowane, głównym celem osiedla jest przyciągnięcie dużych rodzin, które nie zawsze dysponują dużymi budżetami, a ceny w samej Warszawie są dla nich zbyt wygórowane.

SPRAWDŹ TAKŻE: 500 plus dla nauczycieli. Jak złożyć wniosek? Kiedy otrzymasz pieniądze? ZNAMY SZCZEGÓŁY

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze