Wyprzedaż na AliEXpress

i

Autor: Pixabay

To koniec TANICH zakupów w Chinach! Na AliExpress wzrosną ceny przesyłki

2021-01-04 13:44

AliExpress nie będzie już takie tanie jak dotychczas. Osoby, które zamawiają rozmaite rzeczy z Chin za pomocą tej platformy, muszą liczyć się z podwyżkami opłat. Powód? od wakacji ceny przesyłek z Chin wzrosną o wartość należności VAT.

Wielki boom internetowych zakupów za nami. Jednak w dobie pandemii cały czas zakupy on-line cieszą się sporym powodzeniem. Jednak w tym roku za przesyłki docierające spoza granic Polski trzeba będzie więcej płacić. Na przykład osoby zamawiające przesyłki za pomocą platformy AliExpress będą ponosiły za to większe koszty w związku z wprowadzeniem unijnego pakiety e-commerce, który ma doszczelnić podatek VAT. Opłata celna będzie pobierana od przesyłek o wartości powyżej 150 euro. Pobieraniem danej kwoty będzie zajmować się Poczta Polska. Dzięki temu budżet państwa zarobi 1,2 mld zł rocznie. Podwyżek kosztów przesyłek należy się spodziewać także na innych platformach, takich jak Wisch czy eBay. 

Polska bez szans na walutę euro. Dlaczego?

Ale zmiany dotyczą także handlu na Allegro. Już od 4-go stycznia wzrosną ceny przesyłek. Do tego trzeba będzie więcej zapłacić za dostawy do paczkomatów w ramach usługi Smart. To niecała złotówka przy zakupach poniżej 100 zł i 2 zł przy droższych. Rosną tam też prowizje dotyczące wystawianych produktów: nawet do 6 proc. Wiadomo, że podwyżki dotyczące swoich kosztów sprzedający przerzucą na klientów.

Ceny Coca-Coli rosną w oczach. Czym to jest spowodowane?

Warszawiacy ślą noworoczne życzenia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze