Zarobki

To nie w Warszawie zarabia się najlepiej! Stolicę wyprzedzają dwa polskie miasta

2023-03-03 11:19

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, to nie w stolicy zarabia się najlepiej! Przeciętne płace najwyższe są w dwóch innych miastach, które pod tym kątem deklasują Warszawę, a są nimi Kraków i Katowice. "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że stolica małopolski ma najwyższe zarobki ze względu na to, że jest siedzibą wielu innowacyjnych firm.

Najwyższe zarobki w polskich miastach. Warszawa zdetronizowana

Choć utarło się, że w Warszawie są najlepsze zarobki, to w najnowszych danych GUS dwa miasta zdeklasowały stolicę. Najwięcej w Polsce zarabia się w Katowicach - średnio 9577 zł brutto. Drugie miejsce zajmuje Kraków z zarobkami na poziomie 8440 zł brutto, a dopiero trzecia jest Warszawa, z zarobkami na poziomie 8128 zł brutto. Dane GUS dotyczą miesięcznych pensji w listopadzie 2022 roku w firmach, które zatrudniają przynajmniej dziesięć osób. 

Jak wskazuje "Rz" Kraków jest obecnie siedzibą wielu innowacyjnych firm, stąd różnica zarobków. Z kolei forsal.pl zauważa, że w Katowicach wysokie zarobki wynikają z wysokich pensji górników, co dodatkowo windowały bonusy z Barbórki i czternastki.

Ile zarabia się w polskich miastach? Sprawdźcie w naszej galerii.

Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Sonda
Chciałbyś zarabiać średnią krajową?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze