Mateusz Morawiecki. Konferencja dotycząca kolejnych obostrzeń

i

Autor: TWITTER

Totalny lockdown! Pełna izolacja, wszystko zamknięte! To się dzieje - rząd zdecydował

2020-11-07 9:48

Pełen lockdown w Polsce nadchodzi. Polacy zamknięci w domach, zamknięte sklepy, szkoły, firmy. Totalna izolacja. Całkowity lockdown i przymusowa kwarantanna całego kraju to czarny scenariusz, ale coraz bardziej realny. Rząd dokładnie powiedział kiedy nastąpi totalny lockdown. Czego się spodziewać i kiedy dojdzie do izolacji?

NOWY LOCKDOWN

W Polsce obowiązuje obecnie miękki lockodwn. Rząd zdecydował o kolejnych restrykcjach. To m.in. rozszerzenie nauki zdalnej w szkołach, wprowadzenie nowych obostrzeń w sklepach, zamknięcie galerii handlowych, a także częściowe zamknięcie hoteli. Wciąż zamknięte pozostają restauracje (lokale mogą sprzedawać posiłki tylko na wynos czy dowóz), a także siłownie, aquaparki, kluby fitness i baseny. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił także zamknięcie kin czy teatrów. Obecny lockdown to także ograniczenia w wyjściach z domu seniorów czy dzieci. Na pełen lockdown jeszcze się nie zdecydowano, ale szef rządu wyraźnie zakomunikował, kiedy to nadejdzie.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Szczepionka na koronawirusa. Ponad połowa Polaków nie chce się zaszczepić [RAPORT]

- Być może dojdzie do tego za 7, 14 dni - stwierdził 5 listopada 2020 roku Mateusz Morawiecki. Dzień wcześniej mówił, dlaczego: - Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu - oznajmił premier.

ZOBACZ: Rewolucja w emeryturach. Nowa waloryzacja rent i emerytur 2021 [TABELA]

Totalny Lockdown staje się więc powoli faktem. Powód? Żeby wprowadzono całkowity lockdown, przez tydzień liczba zachorowań koronawirusem musi przekraczań 26 846 przypadków dziennie. Od 3 dni przekraczamy ten prób. Mamy 27 875 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Jeżeli ta liczba się utrzyma i stanie się średnią lub, co gorsze, zacznie rosnąć, pełen lockdown będzie nieunikniony.

Sonda
Czy uważasz, że za obowiązkową kwarantannę, każdy obywatel automatycznie powinien otrzymywać odszkodowanie przeliczone na podstawie minimalnej pensji krajowej?
Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo

TOTALNY LOCKDOWN

Z czym może wiązać się narodowa kwarantanna? Najprościej - pełny lockdown to zakaz wychodzenia z domu dla wszystkich obywateli. Jedynymi powodami, które pozwolą nam opuścić mieszkanie będzie zapewnienie podstawowych potrzeb jak jedzenie czy lekarstwa bądź też droga do pracy. Może to także spowodować jeszcze większe obostrzenia w podróżach komunikacją miejską, zakaz opuszczania obszaru zamieszkania (poza podróżami służbowymi) oraz spotkań rodzinnych.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze