Donald Tusk

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS, shutterstock

Drożyzna 2023

Tusk miażdży PiS i pokazuje jak tanio było za rządów PO! Pomidory po 3,99 zł!

2023-03-15 16:59

Dzisiaj GUS opublikował najnowsze dane o inflacji. Mamy rekordową 18,4 proc. inflację. Dla porównania, styczniowy wskaźnik wyniósł 17,2 proc. rok do roku, a średni wskaźnik za 2022 roku wyniósł 14,4 proc. Ostatni raz tak wysoka inflacja była w grudniu 1996 roku. Do tych danych odniósł się Donald Tusk na Twetterze, który zrobił zakupy i prezentuje gazetkę znanego dyskontu z marca 2015 r.

Polityk porównuje ceny, internauci komentują

Dzisiaj kg pomidorów 13 zł., marzec 2015 3,99 zł, moja cena cebuli 1 zł, dzisiaj 6 razy więcej, mój ukochany schaboszczak kiedyś 11,99 dzisiaj to prawie 21 zł rekordzista, olej 2 litry 8,99 dzisiaj prawie 22 zł. Tak dzisiaj, po ludzku brzmi dzisiejszy komunikat o rekordowej w Polsce inflacji. PiS równa się drożyzna- komentuje dane były premier. 

Pod postem znalazły się komentarze internautów, niezbyt pochlebne o rządach koalicji PO i PSL. Trudno w odpowiedziach pod postem znaleźć pochwały i poztywyny odzew. 

"Bieda aż piszczała, jak Pan rządził. Żaden happening tego nie przysłoni. Polacy dobrze pamiętają"-napisała internautka, 

Włodzimierz Bernacki senator PiS w komenatrzu napisał: " Kiedy rządziliście Polacy dostawali 5 zł za godzinę pracy, często mniej, i to nie były wyjątki! Dziś minimalne wynagrodzenie za każdą godzinę wykonanego zlecenia lub świadczenia usług wynosi 22,80 zł brutto."

"Inflacja jest i nikt temu nie zaprzecza, ale robienie z siebie kretyna podając ceny towarów sezonowych to już lekka przesada. Pan planuje wrócić do władzy więc tak się zastanawiam jakich argumentów będzie Pan używał gdy wygra wybory, a towary nie będą magicznie tanieć" dodaje inny internauta. 

"Panie Donaldzie, za Pana rządów za godzinówkę mogłem sobie kupić 1.5 kg pomidorów, dziś za godzinówkę kupię 4 kg pomidorów mimo szalejącej na świecie inflacji. Taka różnica", pisze kolejny.

Kosmiczna drożyzna w Polsce

Według cyklicznego raportu pt. „Indeks cen w sklepach detalicznych”, autorstwa UCE RESEARCH i Wyższych Szkół Bankowych, w lutym tego roku ceny podskoczyły średnio o 20,8% w zestawieniu rok do roku. Najbardziej podrożał nabiał (30.9 proc.). Ceny jaj poszły w górę nawet nawet o 51,8 proc. O blisko 30 proc. więcej płacimy za pieczywo, a o 25 proc. za mięso i wędliny.

W tej grupie królową drożyzny jest szynka gotowana, której cena zwiększyła się o 30 proc. Krocie płacimy też za chemię gospodarczą, środki czystości i pokarm dla zwierząt domowych. Okazuje, że puszki dla kotów podrożały o 29,6 proc., a dla psów aż o 38,5 proc. Strach myśleć, co nas czeka w kolejnych miesiącach.

Paulina Hennig-Kolska Pieniądze to nie wszystko
Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze