Rydzyk ZNÓW dostał GIGANTYCZNE pieniądze od państwa! Senator ujawnia

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express

Tyle pieniędzy Rydzyk dostał od PiS-u przez 5 lat! Szokujące zestawienie

2021-04-02 5:45

325 mln zł od początku rządów PiS. Apetyt Rydzyka rośnie w miarę dofinansowywania jego fundacji, a Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie skąpi mu pieniędzy podatników. Przez ostatnie pięć lat redemptorysta otrzymał na swoje projekty setki milionów zł z państwowej kasy. Informacje w tej sprawie jako pierwszy podał portal OKO.press

Największe wsparcie dają Rydzykowi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Sprawiedliwości. Rydzyk wznosi, organizuje i buduje. Projekt Muzeum „Pamięć i Tożsamość” pochłonął minimum 184 mln zł z budżetowej sakwy. Spółki satelitarne, związane z Rydzykiem, organizacje itp. , jak spółka Geotermia Toruń, również prowadzą inwestycje i działają głównie za państwowe pieniądze. Tak duże wspomaganie redemptorysty jest niezrozumiałe, biorąc pod uwagę inne, liczne niedostatki państwa. Na urodziny radia „Maryja” Kancelaria Premiera wyłożyła 8 mln zł. Pełne zestawienie kwot znajdziecie na OKO press.

Dzieła mistrza

Ojciec Rydzyk bierze pieniądze z różnych źródeł państwowych, jakby mu się „po prostu należały”. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekty redemptorysty dało 185 mln zł. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wyłożył 74 mln zł, Ministerstwo Sprawiedliwości 26 mln zł. Ustalenie wysokości całego majątku, jaki posiadł i nadal przyjmuje Rydzyk na swoje "dzieła", nie jest możliwe, ponieważ spółki państwowe wpłacają na biznesy redemptorysty ogromne pieniądze, a ich wysokości nie muszą ujawniać. Duże dotacje fundacja Rydzyka Lux Veritatis otrzymała także z samej góry - od Kancelarii Premiera. 

Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Tauron z nowym prezesem! Jest nim były wiceprezes PGE

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze