Tyle policjanci dostają na wyżywienie. Nie uwierzysz, za ile mają jeść na służbie

2019-11-06 15:02
Policjanci rozpoczynają akcję Znicz 2019. Apelują o rozwagę
Autor: Kujawsko-pomorska policja Policjanci rozpoczynają akcję "Znicz 2019". Apelują o rozwagę

Zwykły pracownik, który w celach służbowych przebywa poza siedzibą swojej pracy, na dzienne wyżywienie otrzymuje w 2019 roku 30 złotych. Jak się okazuje, policjanci, którzy służą „na ulicy”, także dostają zwrot za wyżywienie. Problem w tym, że ktoś, kto analizował, ile takie wyżywienie kosztuje, chyba nigdy sam nie żywił się „na mieście”. Kwota po prostu szokuje.

Osoby pracujące na etacie, jeżeli działają w delegacji, mogą liczyć na dietę w wysokości 30 złotych za każdy dzień pracy. Oznacza to, że 3 posiłki wyliczono na 10 złotych. Policjant najwidoczniej tak „dobrze” jeść nie musi i może wyżywić się za mniej. Jak czytamy w piśmie, które zastępca Komendanta Miejskiego Policji rozesłał do policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, Wydział Gospodarki Materiałowo-Technicznej KWP w Radomiu wycenił, że policjant wyżywić może się za… 2,71 złotego (słownie DWA ZŁOTE SIEDEMDZIESIĄT JEDEN GROSZY).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zasiłki i świadczenia w górę! Podwyżki już teraz, gigantyczne w 2020 roku

Ten „hojny” przydział przysługuje w zimowym okresie, czyli od 1 listopada 2019 roku do 2020 roku i tylko tym policjantom, którzy „na ulicy” służą dłużej niż 4 godziny dziennie. Komendant nie omieszkał też przypomnieć funkcjonariuszom policji, że muszą wykonywać rejestry czynności służbowych przeprowadzanych w czasie tych minimum 4 godzin i to one będą podstawą do wyliczenia, czy policjant otrzyma zwrot za wyżywienie, czy nie.

Dokument udostępnił profil Facebookowy Zarząd Wojewódzki Snzzpwojdolnośląskiego

Wyżywienie policjantów
Autor: FB.com/Zarząd Wojewódzki Snzzpwojdolnośląskiego
Sedno sprawy Sasin Prusinowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze