Tyle zarabia rządowy kierowca. Będziecie w szoku

2021-02-15 12:33
limuzyny BOR
Autor: Maciej Gostyński

Dla wielu kierowców taka praca jest po prostu wymarzona! Jak wynika z informacji, do których dotarła Wirtualna Polska pensja ministerialnego kierowcy robi gigantyczne wrażenie.

Te kwoty są imponujące. Jak podaje Wirtualna Polska kierowcy zatrudnieni w strukturach rządowych mogą liczyć na sowitą pensję. I tak Ministerstwo Aktywów Państwowych dysponuje czternastoma własnymi samochodami. Są to trzy BMW, cztery Mercedesy, trzy Volkswageny, trzy Nissany i jedna Toyota. Na początku stycznia na stanowisku kierowcy samochodu osobowego zatrudnionych było 16 osób. Pensja ministerialnego kierowcy to przeciętnie 4 644,43 zł brutto.

Z kolei Ministerstwo Edukacji Narodowej w 2020 r. dysponowało 14 pojazdami, w skład których wchodzą marki VW, Skoda, Hyundai i Renault. Średnia pensja kierowcy w resorcie wyniosła ok. 3 300 zł. W Ministerstwie zatrudnionych było sześciu kierowców na umowę o pracę.

W Ministerstwie Finansów eksploatowanych jest 28 pojazdów. W ministerstwie pracuje 11 kierowców. Średnia pensja kierowcy wyniosła w 2020 roku 4 911,27 zł brutto.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej dysponuje natomiast 22 samochodami (w tym własnymi i wynajmowanymi). W Ministerstwie zatrudnionych jest obecnie 12 kierowców na umowę o pracę. Średnia pensja wypłacana kierowcy w Ministerstwie wynosi 3 698 zł.

Oto moment, w którym kierowca osobówki wymusił pierwszeństwo na kierowcy TIR-a

Ministerstwo Klimatu i Środowiska dysponuje 17 samochodami osobowymi (najwięcej, 6 sztuk, to Skody Superb 2,0 TDI, rocznik 2019). "Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie zatrudnia kierowców. Flotę samochodową ministerstwa obsługuje do 11 kierowców firmy zewnętrznej” – poinformował WP minister Michał Kurtyka. Średni miesięczny koszt wypłacony w 2020 r. w ramach takiej umowy na obsługę transportową, w przeliczeniu na jednego kierowcę, wyniósł 5 747,35 zł.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dysponowało z kolei w 2020 roku siedmioma samochodami osobowymi i zatrudniało 8 kierowców na podstawie umowy o pracę. Pensja - 4 707 zł.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii dysponuje 17 samochodami osobowymi. W resorcie obsługę floty samochodowej zapewnia jedenaście osób Średnie miesięczne wynagrodzenie pracownika kształtuje się tam na poziomie 4 730 zł brutto.

Nowe ulgi podatkowe 2021. Nawet 1500 zł dla każdego

Średnia miesięczna kwota wynagrodzenia wypłacona w 2020 roku osobie zatrudnionej jako kierowca w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyniosła brutto około 5,9 tys. zł.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisku kierowcy było zatrudnionych 19 pracowników. Średnie wynagrodzenie wyniosło 4,9 tys. zł

Najwięcej, bo aż 51 autami, dysponuje centrala Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Resort zatrudnia aż 122 kierowców. Pensja - 4 280 zł.

Ministerstwo Zdrowia w 2020 r. dysponowało 14 samochodami, a informacji o flocie służbowych aut nie ujawniły Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Infrastruktury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze