Beata Szydło

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Beata Szydło

Urodziny Beaty Szydło. Takiego majątku dorobiła się w Brukseli [INFOGRAFIKA]

2021-04-15 17:40

To wyjątkowy dzień dla Beaty Szydło. Była premier, a obecnie europosłanka Prawa i Sprawiedliwości 15 kwietnia obchodzi swoje 58. urodziny. Wiceprezes PiS odniosła ogromny sukces na polskiej scenie politycznej, teraz kontynuuje karierę polityczną w Brukseli. Okazuje się, że ta zmiana na dobre jej wyszła. Sytuacja finansowa i majątkowa Szydło wyraźnie się poprawiła. W jej garażu pojawiły się nowe auta, a i oszczędności nie brakuje. Prześwietlamy majątek Beaty Szydło.

Jak majątek ma Beata Szydło?Beata Szydło premierem Polski była do 11 grudnia 2017. Była premier powierzył jej funkcję przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jednak w tym fotelu Szydło długo nie siedziała. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 Szydło uzyskała mandat deputowanej, startując z list PiS w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie. Osiągnęła najwyższy wynik w skali kraju – 525 811 głosów. W związku z wyborem do Europarlamentu 3 czerwca 2019 zakończyła pełnienie funkcji rządowych i przeszła na "garnuszek" europejski. Zmiana taka zwykle jest bardzo korzystna. Wielu polityków za punkt docelowy stawia sobie właśnie stołek w Brukseli. Comiesięczna podstawowa pensja dla europosła wynosi ok. 30 tys. zł. Oprócz tego osoby pełniące tę funkcję otrzymują także diety w wysokości 1,3 tys. zł za każdy przepracowany dzień w europarlamencie. Zatem nie ma co się dziwić, że politycy w Brukseli szybko się bogacą.

Potężny majątek Daniela Obajtka! W rok zarobił miliony złotych

Sonda
Na jakim stanowisku najchętniej widziałbyś Beatę Szydło?

Według ostatniego oświadczenia majątkowego europosłanka Beata Szydło kupiła dwa nowe, luksusowe samochody. Poza SsangYongiem Korando z 2011 roku posiada także Audi A6 z 2012 roku warte 45 tys. zł, a także Audi Q3 z 2019 roku o wartości 130 tys. zł. Szydło ma także oszczędności rzędu 180 tys. zł. Wielu Polaków marzy o takiej poduszce finansowej na czarną godzinę.

Nowa stylówa Beaty Szydło
Najnowsze