pieniądze

i

Autor: pixabay

Dodatek do emerytury

Ustawa o dodatku emerytalnym dla sołtysów. Ile wyniesie?

2023-03-11 19:57

Rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla sołtysów, ta ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne - powiedział w sobotę w Jaśle (woj. podkarpackie) premier Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania z mieszkańcami, szef rządu złożył życzenia i podziękowania wszystkim sołtysom w dniu ich święta. "Rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla wszystkich sołtysów, którzy przez odpowiedni czas byli tymi sołtysami. Ta ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne" - powiedział premier. Kolejne pytanie dotyczyło dotyczyło możliwości dofinansowania zakładu zbrojeniowego "Gamrat" w Jaśle. Morawiecki odparł, że rząd dofinansował niedawno, w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, "wielkie i bardzo ważne projekty, takie jak Huta Stalowa Wola, Jelcz-Laskowice, Autosan".

"Zwrócę się do pana premiera (Mariusza) Błaszczaka, ministra obrony narodowej, który nadzoruje PGZ, aby spojrzał szczególnie na ten zakład (+Gamrat+), bo słyszę, że to jest zakład produkcji bardzo specjalistycznej, bardzo ważny i dlatego na pewno postaramy się wesprzeć finansowo, tak aby ta produkcja była rozwijana, a nie zwijana" - powiedział Morawiecki.

Sonda
Czy uważasz, że świadczenia 300 plus i 500 plus powinny być waloryzowane?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze