www Czy emeryci w Polsce nie mają za dobrze?

i

Autor: SE

Uwaga emeryci! Kosmiczna waloryzacja [NOWA TABELA]

2022-01-11 15:50

Waloryzacja emerytur. Czegoś takiego jeszcze nie było! Emeryci będą mieli powody do zadowolenia. Szykuje się kosmiczna waloryzacja, która powinna złagodzić skutki drożyzny. Skąd wiadomo, że emerytów czeka wyższa waloryzacja? Po pierwsze, ekonomiści spodziewają się większego wzrostu płac. Ponadto, jak stwierdził minister finansów, Tadeusz Kościński nie należy wykluczyć, że inflacja może osiągnąć poziom nawet 10 proc.! Jeśli tak będzie, wskaźnik waloryzacji rent i emerytur może osiągnąć 12,4 proc. Emerycie sprawdź, ile możesz zyskać w 2023 r.!

Waloryzacja rent i emerytur

- Spodziewamy się, że wysokie tempo wzrostu wynagrodzeń utrzyma się w najbliższych miesiącach – informuje Marcin Klucznik, analityk Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Wtórują mu ekonomiści bankowi, którzy spodziewają się większych podwyżek płac. Monika Kurtek z Banku Pocztowego mówi o dynamice rzędu 9,2 proc. Główny ekonomista Credit Agricole, Jakub Borowski prognozuje podwyżki na około 10 proc. ING wskazuje nawet 12 proc.! Jednocześnie powinniśmy się spodziewać, że inflacja może wynieść powyżej 10 proc. 

Rekordowe podwyżki. Superwaloryzacja rent i emerytur POTWIERDZONA!

Potężna waloryzacja

Potwierdza to sam minister finansów, który wystąpił w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News. Kościński stwierdził, że „nic nie należy wykluczyć”. - Oczywiście robimy wszystko, by schłodzić inflację, by nie rosła tak szybko - dodał. Tym samym przyjęliśmy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur na poziomie 12,4 proc.

Sonda
Czy rząd powinien wypłacić emerytom 15. świadczenie?

Według naszych wyliczeń, mając 1300 zł emerytury, świadczenie wzrośnie o 161,2 zł i wyniesie 1461,2 zł. Jeśli mamy obecnie 2500 zł, dostaniemy o 310 zł więcej, co oznacza, że będziemy pobierać 2810 zł emerytury. Pobierając 3500 zł, po waloryzacji otrzymamy 3934 zł. i tym samym zyskamy 434 gr.

Najnowsze