Telefon

i

Autor: freestocks.org

Uwaga na fałszywe SMS-y z Allegro. Oszuści podszywają się pod popularny serwis

2020-05-11 11:21

Epidemia koronawirusa sprawiła, że zdecydowana większość naszych codziennych obowiązków przeniosła się do świata wirtualnego. Przez internet robimy zakupy, załatwiamy sprawy bankowe i urzędowe. Niestety, okres większego ruchu w sieci to także czas wzmożonej aktywności cyberprzestępców, którzy wykorzystując naszą niewiedzą podszywają się pod znane instytucje i firmy. Tym razem oszuści na celownik wzięli popularny serwis aukcyjny Allegro.

Jednym z bardziej popularnych oszustw internetowych jest podszywanie się pod znane firmy i instytucje i rzekomo w ich imieniu wysyłanie SMS-ów czy maili. Taka wiadomość najczęściej zawiera link, w który ofiara ma kliknąć, a następnie podać swoje dane osobowe. Pamiętajmy, aby nigdy nie robić tego na niesprawdzonych stronach, banki i urzędy również cały czas przestrzegają, że nie wysyłają do swoich klientów wiadomości z odnośnikami do podawania danych osobowych. 

Czytaj również: Minister cyfryzacji: 180 mln zł na program "Zdalna Szkoła Plus"

 Epidemia koronawirusa sprawiła. że internetowi oszuści stali się bardziej aktywni. Obecna sytuacja wymusiła na wszystkich zmianę nawyków, a wiele spraw załatwiamy online. To właśnie teraz powinniśmy być wyczuleni i maksymalnie ostrożni w kwestii podawania swoich danych osobowych na niesprawdzonych stronach. Tym razem oszuści na celownik wzięli popularny serwis aukcyjny Allegro. Klienci serwisu otrzymują wiadomości SMS, w których proszeni są o potwierdzenie swoich danych poprzez podany link.

Sprawdź też: Odmrożenie całej gospodarki w Polsce najpóźniej 1 lipca?

- Zablokujemy twoje konto Allegro jezeli nie potwierdzisz swoich danych. Ustawa RODO L5/2020. Potwierdź swoje dane teraz https://allegro-blokada.pl/?v=57841 - brzmi wiadomość SMS wysyłana przez oszustów.

Po kliknięciu w podany link ofiara zostanie przekierowana do strony gdzie w pierwszej kolejności pojawią się informacje o uzupełnianiu danych osobowych, taki jak imię i nazwisko czy numer karty płatniczej i data jej wygaśnięcia. Takich danych absolutnie nie wolno podawać. Dysponujący nimi oszuści mogą wziąć kredyt na ofiarę czy wykraść środki pieniężne z konta.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Źródło: niebezpiecznik.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze