Uwaga na oszustów! Podszywają się pod InPost i żądają dopłat do paczki

2021-12-05 19:04
NBP, ZUS, Tauron, PGE, Energa, JSW, KGHM, LOT, PKP, Orlen, Lotos, Ruch, Inpost, CD Projekt, PKO BP, Pekao SA, Alior
Autor: Shutterstock

Zespół do spraw bezpieczeństwa komputerowego CERT Polska poinformował, że oszuści wzięli na cel InPost. Podszywając się pod popularną w Polsce firmę oszuści mogą próbować przed świętami od nas wyłudzić pieniądze.

CERT Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod InPost. To już kolejna próba wyłudzenia pieniędzy od klientów firmy. CERT zamieścił ostrzeżenie w mediach społecznościowych. - "Zamówiłeś prezenty na święta przez internet i czekasz na paczkę? Uważaj, przestępcy mogą próbować to wykorzystać" - czytamy w komunikacie.

Święta 2021. Czeka nas cięcie wydatków i spóźnione prezenty

- "Nasz zespół zaobserwował powrót znanej kampanii podszywającej się pod firmę InPost. Oszuści wysyłają SMS-y na losowe numery telefonów, których treść sugeruje konieczność dopłaty do paczki. Link w SMS-ie prowadzi do fałszywej strony firmy InPost, a następnie jesteśmy przenoszeni na fałszywy panel płatności, z którego rzekomo możemy zalogować się na konto swojego banku" .

Gigantyczne pensje w górnictwie. Ile wynosi średnie wynagrodzenie na kopalni

Podobne ostrzeżenie zamieścił  zespół ds. cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego. "Uwaga! W związku z okresem przedświątecznym przestępcy nasilają swoje ataki na portfele internautów. Oszuści wysyłają fałszywe SMS z prośbą o dopłacenie do paczki".

Tańczące z promocjami 2.12
Sonda
Korzystasz z paczkomatów lub innych automatów pocztowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze