InPost

i

Autor: Shutterstock

Użytkownicy InPosta będą wściekli! Kolejne podwyżki. Ile zapłacimy za nadanie paczki?

2022-04-18 10:01

Firma InPost zapowiedziała kolejne podwyżki swoich usług, które mają nastąpić miesiąc po wprowadzeniu ostatnich. Od początku maja wzrosną ceny przesyłek do paczkomatów oraz usługi kurierskie. Od początku kwietnia klienci detaliczni oraz biznesowi, korzystający z usług InPostu, muszą płacić więcej. Jak się okazało, to nie były ostatnie podwyżki zapowiedziane przez firmę kurierską. Już od początku maja, czyli miesiąc po ostatnich zmianach w regulaminie, ceny za przesyłki do paczkomatów oraz za te wręczane przez kurierów znowu pójdą w górę.

Tym razem zmiana dotknie jedynie klientów detalicznych. Od początku następnego miesiąca wysyłka przesyłki w rozmiarach oznaczonych przez firmę jako gabaryt A będzie droższa o 70 gr. Jeszcze przed kwietniem taka usługa kosztowała 12,99 zł, później wzrosła do 13,99 zł, natomiast od maja będzie trzeba zapłacić 14,69 zł. Podobnie wyglądać będzie sytuacja w przypadku paczek mieszących się w gabarycie B. Cena przed ostatnią podwyżką wynosiła 13,99 zł, od kwietnia już 14,99 zł, natomiast w najnowszym regulaminie już 15,69 zł.

Największy jednorazowy skok cenowy będzie natomiast dotyczyć przesyłek o gabarycie C. Jeszcze na początku roku koszt tej usługi wynosił 15,49, od kwietnia wzrósł do 16,49 zł, natomiast od maja będzie kosztował o 90 gr więcej – 17,39 zł.

EKG 2021. Polski miliarder Rafał Brzoska: pieniądze nie są najważniejsze

Kolejna podwyżka

InPost 1 kwietnia 2022 roku podniósł ceny usług kurierskich i paczkomatowych o blisko 8 proc. W 2021 roku przychody od Allegro stanowiły 46 proc. przychodów InPostu w Polsce.

Przychody InPostu w Polsce wzrosły w ubiegłym roku o 38 proc. do 3,45 mld zł. Wcześniej wiceprezes InPostu Adam Aleksandrowicz poinformował, że w drugim półroczu 2022 grupa oczekuje spowolnienia popytu z powodu wysokiej inflacji i wzrostu stóp procentowych.

Sonda
Czy Poczta Polska powinna zostać sprywatyzowana?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze