kurier

i

Autor: SHUTTERSTOCK eBay Polska zapowiada majowy weekend okazji

Paczka za pobraniem od… oszusta! Poczta Polska ostrzega. Można stracić duże pieniądze

2022-04-15 10:57

Rozwój e-handlu otworzył kolejne możliwości dla oszustów. Przestępcy mają nową metodę wyłudzania pieniędzy. Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi przesyłkami wysyłanymi przez oszustów do losowych odbiorców. Za paczkę należy zapłacić przy odbiorze. Opłata wielokrotnie przewyższa wartość przedmiotów znajdujących się w przesyłce. Stracić można od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Przestępcy mają nową metodę wyłudzania pieniędzy. "Polega ona na wysyłaniu przedmiotów o znikomej wartości, takich jak plastikowy pierścionek lub piłeczka, do losowych odbiorców, przy wskazaniu nieproporcjonalnie wysokiej do zawartości przesyłki kwoty pobrania od adresata" – podaje Poczta Polska.

Klienci oczekujący na produkty zamówione w sklepach internetowych powinni przed zapłaceniem sprawdzić, kto jest nadawcą przesyłki oraz upewnić się, że jest to sprzedawca, u którego dokonali zakupu. Adresaci paczki działając pod wpływem impulsu w momencie niespodziewanej wizyty kuriera i konieczności dokonania szybkiego wyboru decydują się na opłacenie i przyjęcie tajemniczej przesyłki.

Nie dajmy się oszukać

– Nie kupujmy „kota w worku”, bo właśnie na to liczą wyłudzacze. Konsultujmy się z domownikami i informujmy wzajemnie, jeżeli coś zamawiamy przez Internet. Niespodziewana wizyta w drzwiach doręczyciela z przesyłką niewiadomego pochodzenia, na dodatek do opłacenia, powinna wzmóc naszą czujność. Jeżeli zdecydujemy się opłacić taką przesyłkę, możemy się srogo rozczarować jej zawartością, za którą przyszło nam zapłacić niemałe pieniądze – zaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

„Pamiętajmy, że każdy, kto przyjmie przesyłkę pobraniową i poczuje się oszukany jej zawartością, powinien takie zdarzenie zgłosić na policję” – podkreśla Poczta Polska w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej.

Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?
Oszuści obłowili się na starszych osobach. Wielkie pieniądze leciały przez okna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze