Prezerwatywy

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Zdrowie

W aptekach darmowe… prezerwatywy? "Prewencyjna rewolucja”"

2022-12-09 11:55

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiada, że od 1 stycznia 2023 roku a aptekach będą dostępne bezpłatne prezerwatywy. Z darmowej formy antykoncepcji będą mogli skorzystać młodzi ludzie w przedziale wiekowym 18-25 lat.

Bezpłatne prezerwatywy dla młodych ludzi. Rewolucja we Francji

Od 1 stycznia 2023 we wszystkich aptekach dostępne będą bezpłatne prezerwatywy. Akcja skierowana jest do młodych ludzi w przedziale wiekowym 18-25 lat. Poinformował o tym prezydent Francji Emmanuel Macron podczas  sesji Krajowej Rady ds. Refundacji (CNR) poświęconej zdrowiu młodych ludzi w Fontaine-le-Comte (Vienne).

Francuski prezydent określił tą akcję mianem "małej rewolucji w kwestii prewencji". Prezerwatywy stanowią jedną z najpopularniejszych i anjbardziej powszechnych metod antykoncepcji. Stanowią również zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Istota edukacji seksualnej i dostępności antykoncepcji

Jak informuje portal ifrancja.fr na ten moment  we Francji refundowane przez ubezpieczenie zdrowotne w wysokości ok. 60 proc. są tylko dwie marki prezerwatyw przepisanych przez lekarza.Bezpłatnie można otrzymać je w ośrodkach zdrowia seksualnego oraz punktach anonimowego testowania.

Liczba zakażeń  chorobami przenoszonymi drogą płciową wzrosła w latach 2020 i 2021 o 30 proc. Zdaniem lekarz specjalistów młodzi ludzie często bagatelizują ten problem i nie stosują wystarczających zabezpieczeń. Dlatego też tak ważna jest nie tlko edukacja seksualna ale również zwiększenie i ułatwienie dostępności środków antykoncepcyjnych.

Sonda
Czy uważasz, że darmowe prezerwatywy dla młodych ludzi to dobry pomysł?
Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze