Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Kaczyński o brakach cukru i węgla

W Polsce zabraknie cukru i węgla? Kaczyński przywołuje czasy PRL-u

2022-07-25 14:50

Jarosław Kaczyński w trakcie spotkania z wyborcami w Gnieźnie przypomniał zimę stulecia z czasów PRL, a dokładniej z 1978 roku. Stwierdził, że nawet gdyby zima 2022 była tak ostra, jak 44 lata temu, to w Polsce nie zabraknie węgla. Apelował również o to, aby "nie wierzyć w fake newsy", że cukru nie będzie bo zdaniem prezesa PiS "wszystko będzie".

Jarosław Kaczyński spotkał się z sympatykami w Gnieźnie

Choć do wyborów został jeszcze rok, to główne partie w Polsce już teraz rozpoczęły swoją kampanię. Również partia rządząca objeżdża miejscowości w Polsce, w których prezes Jarosław Kaczyński pojawia się osobiście. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił nie tylko o swoich planach na kolejne kadencje, ale również o sprawach bieżących.

W ostatnim czasie sporym problemem są braki cukru w dużych sieciach handlowych. Biedronka zaczęła wprowadzać nawet limit zakupów na cukier. Kolejną problematyczną kwestią są braki węgla dla odbiorców indywidualnych, nawet mimo tego, że rząd wprowadził dopłaty dla sprzedawców węgla. Pojawiają się - uzasadnione - obawy, że zarówno węgla, jak i cukru może zwyczajnie w Polsce zabraknąć. W trakcie spotkania w Gnieźnie, Jarosław Kaczyński odpowiedział na obawy Polaków.

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak

Jarosław Kaczyński o brakach cukru. Przypomniał czasy PRL

- Nawet gdyby zima była tak ostra jak w 1978 r., to węgla nie zabraknie. Zapewnimy go tyle, ile potrzeba. Nie dajcie się nabrać na fake newsy, że zimą nie będzie opału czy cukru. Wszystko będzie - zapowiedział prezes PiS w swoim przemówieniu.

Dla przypomnienia, jeszcze niedawno przed trudną zimą przestrzegał premier Mateusz Morawiecki. Mateusz Morawiecki zalecił "ocieplenie domów przed sezonem grzewczym". W trakcie jednego z wystąpień przyznał również, że mimo ustalenia przez rząd cen maksymalnych, składy węgla nie chcą słuchać zaleceń rządu i sprzedają węgiel drożej. Czy w Polsce zabraknie węgla zimą? O tym przekonamy się dopiero za kilka miesięcy.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze