Sejm RP

i

Autor: Wikipedia, CC, 2010, Fot. Kalinka261015 Sejm RP

W Sejmie ustawy z Polskiego Ładu i wniosek o odwołanie ministra rolnictwa

2021-09-14 20:49

Ustawy Polskiego Ładu zostaną wprowadzone na rozpoczynającym się w środę (15 września) trzydniowym posiedzeniu Sejmu, natomiast Prezydium Sejmu rozstrzygnie, ile ich będzie, bo ten trzydniowy program Izby jest bardzo napięty - poinformował PAP wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zapowiedzi wicemarszałka potwierdzają się w harmonogramie prac na najbliższe posiedzenie Sejmu RP. Polski Ład to nowy program partii rządzącej, którego ważną część stanowią zmiany podatkowe.

"Jeżeli chodzi o ustawy Polskiego Ładu, to będą one wprowadzone na tym posiedzeniu Sejmu. Natomiast Prezydium rozstrzygnie ile, bo ten trzydniowy program jest bardzo napięty" - powiedział PAP Terlecki. Sejm w środę zbiera się na trzydniowe posiedzenie. W harmonogramie prac widnieją zapowiedzi wicemarszałka.

Przypomnijmy, że tydzień temu  Rada Ministrów przyjęła pakiet ustaw dot. Polskiego Ładu, w tym także zmian podatkowych. Proponowane rozwiązania zakładają m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, podwyższenie drugiego progu podatkowego do 120 tys., zmianę sposobu naliczania składki zdrowotnej przez firmy. Inne rozwiązania to liberalizacja przepisów dot. estońskiego CIT-u czy wprowadzenie nowej daniny mającej przeciwdziałać optymalizacji podatkowej przez duże koncerny. Premier Mateusz Morawiecki mówił, że na nowych rozwiązaniach zyska ok. 18 mln Polaków. Polski Ład to najnowszy program rządzących. W zbiorze przepisów kluczowa jest reforma podatkowa i kwestie dotyczące składki zdrowotnej. To one wywołują największe dyskusje w środowiskach ekonomistów i przedsiębiorców. Kiedy Polski Ład wejdzie w życie? Kiedy można spodziewać się procedowania nowych przepisów? W niedawnym wywiadzie dla naszej redakcji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że projekty z Polskiego Ładu będą przyjęte do listopada. Szef rządu zapewnił, że rząd ma w parlamencie większość niezbędną do ich przyjęcia.

KARPACZ 2021: Mateusz Morawiecki
Sonda
Czy stracisz na Polskim Ładzie?
Najnowsze