Waloryzacja emerytur. Jaką podwyżkę dostaną emeryci? [TABELA]

2017-10-18 9:56

Wszystko wskazuje na to, że waloryzacja 2018 zaskoczy emerytów oraz rencistów i to pozytywnie. Jej wskaźnik ma być wyższy niż planowano i sięgnąć poziomu 2,7 procent. To oznacza minimum 27 zł. podwyżki dla ponad 5 milionów osób pobierających świadczenia w ZUS i blisko 1,2 miliona osób z KRUS.

Na marcową podwyżkę, czyli waloryzację, każdego roku emeryci czekają jak na szpilkach. Dla tej najuboższej grupy społecznej każda złotówka jest bowiem na wage zlota. W połowie roku w ustawie budżetowej rząd zapisał 2,4 proc. wskaźnik waloryzacji. Z punktu widzenia emeryta był to i tak kolosalny skok, bo w ubiegłym roku podwyżka wyniosła zaledwie 0,44 proc.

Sprawdź koniecznie: Emerytury będą wyższe nawet o 250 zł... przez prosty błąd

Teraz okazuje się, że...emerytów czeka miła niespodzianka. Rząd podniósł wskaźnik aż do 2,7 procent. To znaczy, że ponad 5 milionów osób pobierających świadczenia w ZUS i blisko 1,2 miliona osób z KRUS może liczyć na minimum 27 zł podwyzki - tak możemy przeczytać w Rzeczpospolitej. Z informacji gazety wynika też, że w drugiej połowie roku emerytów czekają jednorazowe dodatki.

Jak zmieni się wysokość emerytur po waloryzacji? Dowiecie się, klikając w naszą galerię.

Czytaj też: 500 plus dla emerytów zagrożone? Minister Rafalska: „nic nie jest przesądzone"

Zobacz również: ZUS wypłaci 100 tys. nowych emerytur. Sprawdź, kiedy dostaniesz emeryturę

Sprawdź także: Pułapka obniżonego wieku emerytalnego. Na czym polega?

 

Źródło: money.pl; Rzeczpospolita

Tomasz Walczak VIDEOBLOG: 500+ dla emerytów. Program będzie kosztować miliardy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze