Ważna decyzja MEN. Przerwa w nauczaniu zdalnym!

2020-04-01 13:10 WSB
Praca zdalna
Autor: GettyImages Pracujesz zdalnie? Sprawdź, jak dobrze zorganizować pracę!

Zajęcia szkolne na odległość zwane też zdalnym nauczaniem będzie przerwane. Wynika to z przerwy świątecznej związanej z Wielkanocą. Choć przerwa trwa od 9 do 14 kwietnia, tylko dwa dni będą wolne od zajęć. Dodatkowo nie wszystkie placówki obejmie zawieszenie zajęć na czas Świąt Wielkanocnych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że ze względu na zaplanowaną z okazji Wielkanocy przerwy w placówkach edukacyjnych uczniowie przez dwa dni zwolnieni będą z zajęć, które z powodu pandemii koronawirusa prowadzano są zdalnie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Mniejsze dopłaty do pensji, ograniczony zasiłek opiekuńczy, zwolnienie z ZUS dla nielicznych. Tarcza antykryzysowa wchodzi w życie

- Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek, 10 kwietnia bieżącego roku szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów - zakomunikowała PAP rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska. - Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia bieżącego roku prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty – dodała przedstawicielka MEN.

ZOBACZ TAKŻE: Zawieszenie 500 plus i 13. emerytur przez kryzys na 3 lata. „Niezbędne”

Co jednak istotne, przerwa nie dotyczy wszystkich. Zawieszenie zajęć nie obejmie przedszkoli i szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, a także szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Policjanci patrolują miasta za pomocą dronów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze